Konkurs „Sztuka Designu" organizowany przez SteelDeco, skierowany jest studentów I i II stopnia kierunków projektowych, artystycznych i pokrewnych, a także absolwentów tych uczelni. Termin nadsyłania prac konkursowym upływa 11 czerwca 2015 roku. Konkurs projektowy to szansa dla każdego, na pokazanie swojego talentu, ogromnej kreatywności, a także zdobycie atrakcyjnych nagród i wygranie płatnego stażu.

Konkurs Sztuka Designu: zadanie konkursowe

Zadaniem uczestników konkursu „Sztuka Designu" jest wykonanie projektu koncepcyjnego mebla lub elementu wystroju wnętrza, np. komody, stołu, stolika czy krzesła. Projekt mebla powinien uwzględniać jego walory estetyczne, funkcjonalne oraz użytkowe. Materiałem składowym projektu powinien być metal (blacha poddana obróbce plastycznej oraz malowana). Możliwe do wykorzystania rodzaje obróbki blachy stalowej to spawanie, zgrzewanie, cięcie i spawanie laserem w tym laserem 3D, gięcie rur i profili. To jednak nie wszystko! Uczestnicy konkursu mogą wykorzystać także inne materiały tj. MDF lakierowany, czy drewno. W projekcie koncepcyjnym nie są wymagane projekty ewentualnych instalacji czy mechanizmów. W opisie projektu należy podać jednak sposób ich rozwiązania i przewidzieć możliwość realizacji.

Konkurs Sztuka Designu od SteelDeco

W celu zgłoszenia projektu wymagane jest utworzenie konta projektanta w serwisie steeldeco.pl. Utworzenie konta projektanta i zgłoszenie pracy do konkursu jest bezpłatne. Dodanie pracy konkursowej odbywa się na www.steeldeco.pl na podstronie steeldeco.pl/konkursy/6/. Na autorów najlepszych prac konkursowych czekają cenne nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca jury przyzna m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 3500 zł brutto, możliwość uczestniczenia w prototypowaniu czy możliwość odbycia minimum miesięcznego płatnego stażu w SteelDeco.

Więcej na temat konkursu: steeldeco.pl/konkursy/6/