Styl eklektyczny polega na umiejętnym łączeniu różnych stylów. W jednym wnętrzu przelatają się akcenty typowe dla nowoczesności, z tymi, które przywodzą na myśl pamięć przeszłości. Tak skrajne zestawienia, bardzo często są podstawą pałacowych wnętrz pełnych bogactwa i przepychu.

Eklektyzm we wnętrzu: mieszanka przeszłości i nowoczesności

Styl eklektyczny pozostawia nam sporą dowolność. Pozwala na śmiałe eksperymentowanie w projektach wnętrz, dopuszczając zestawienia, które pozornie zupełnie ze sobą nie współgrają. Eklektyzm we wnętrzu daje nam wolną rękę w kwestii żonglowania stylami oraz poszukiwania oryginalnych i niecodziennych zestawień. Styl eklektyczny bardzo często staje się podstawą aranżacji zabytkowych pałacowych wnętrz i dworków różnorodnej maści. Wówczas, miejsce z historią, zachowujące akcenty typowe dla „tamtych lat", zaprasza w swe progi elementy nowoczesności, która idealnie wtapia się w niebanalny klimat przestrzeni.

Styl eklektyczny i jego istota

Podstawą aranżacji wnętrz w stylu eklektycznym są meble, które jasno nawiązują do konkretnej epoki. Coraz częściej decydujemy się na antyki, które będę najlepszym wyznacznikiem czasu. Do nich dobieramy ikony stylu nowoczesnego czy designerskie akcenty, które wspólne tworzą na pozór niepasującą, jednak niezwykle zgraną całość.

Sprawdź też: Antyki - co, gdzie i za ile warto kupić?

Istotą eklektyzmu jest mieszanka stylów. Jednak niezwykle ważne jest odpowiednie wyczucie i intuicja. Umiejętne żonglowanie dodatkami pozwoli nam na zachowanie niezbędnej harmonii we wnętrzu. Co z klimatem tak różnorodnych aranżacji? Jedno jest pewne – wnętrza w stylu eklektycznym pozwalają na swego rodzaju podróż w czasie!

Styl eklektyczny a pałacowa aranżacja wnętrz

Świetnym przykładem klasycznego eklektyzmu są wnętrza Pałacu na Wodzie, które zgrabnie łączą ze sobą nowoczesność z tradycją. Sercem inwestycji jest XVIII-wieczny pałac, który zachowując dawną świetność, pozwala cieszyć oko wnętrzami niezwykle nowoczesnymi w odbiorze. We wnętrzach postawiono na szlachetne kolory, takie jak złoto, srebro i nieśmiertelny czarno-biały duet. W pokojach kąpielowych dominuje naturalne drewno w połączeniu ze szkłem i marmurem. Wszystkie meble, kolory tapicerek i wezgłowia łóżek zaprojektowane zostały indywidualnie na potrzeby Pałacu, co gwarantuje absolutną niepowtarzalność aranżacji.