Założeniem projektowym było zaaranżowanie przestrzeni mieszkania, którego stylistyka ściśle nawiązywałaby do stylu skandynawskiego. Dopełnieniem projektu wnętrza są meble, których ponadczasowy design nawiązuje jednak do stylistyki typowej dla okresu PRL-u. Nieszablonowe rozwiązania i pomysłowe zastosowania – to wszystko sprawia, że projekt wnętrz urzeka na pozór chłodnym minimalizmem, który w rzeczywistości zaskakuje bogactwem aranżacji.

Projekt wnętrz: salon z kuchnią i strefą jadalnianą

Alicja Olech z Kameleon – Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz podjęła się zaaranżowania mieszkania w stylu skandynawskim. Nie zwykłego mieszkania, a wnętrza, którego aranżację wzbogacałyby meble wzorowane na stylu PRL-u. Skandynawski charakter przestrzeni oddają jasne kolory i naturalne drewno. Stonowana kolorystyka, w której dominują czyste biele, delikatne szarości i ciepły kolor drewna pozwalają na optyczne powiększenie niewielkiego mieszkania. Niemałą rolę w projekcie wnętrza odgrywa także oświetlenie. Projektantka zdecydowała się zarówno na oświetlenie robocze, sufitowe, jak i to dekoracyjne. Uwagę w projekcie wnętrz przykuwają lampy nad stołem, który wyznacza strefę jadalnianą w salonie. Fantazyjne oświetlenie tej strefy w postaci meloników, nie tylko stanowi element praktyczny w mieszkaniu, ale jest przede wszystkim jego dekoracją. Zamiast jednej lampy pełniącej funkcję oświetlenia ogólnego, zdecydowano się na nowoczesne oświetlenie natynkowe, z których każdy rząd lamp jest uruchamiany osobnym włącznikiem.

Wyposażenie wnętrz: nowoczesna forma wzorowana na PRL-u

W kwestii wyposażenia wnętrza postawiono na meble, które są wzorowane na oryginalnych formach rodem z PRL-u, których cechą charakterystyczną były wygięte nóżki. Formom wzbogacającym projekt wnętrza zdecydowano się nadać nieco nowocześniejszą formę. Oryginalna ława StanisŁAWA pełni rolę funkcjonalnego stołu, a komoda Jagoda jest idealnym miejscem do przechowywania drobiazgów. Na uwagę zasługuje także stolik kawowy Heniek, który w rzeczywistości jest ociosanym pniem dębu. Oryginalne elementy wyposażenia uzupełnia biała zabudowa meblowa w lakierze. Strefę wypoczynkową w salonie wyznacza niewielka sofa, którą dopełnia wspomniany wyżej niebanalny stolik kawowy. Lekkości tej części wnętrza dodaje dekoracja ściany za łóżkiem, w roli której występują miękkie panele ścienne Fluffo.

Projekt wnętrz: minimalizm dopełniony designerskim dodatkiem

W projekcie kuchni dominuje czysta biel dopełniona naturalnym urokiem drewna. Pomiędzy szafkami kuchennymi zdecydowano się na czarny lacobel, który nadaje całości wyjątkowej elegancji. Na uwagę w projekcie wnętrza kuchennego zasługuje także ściana pomalowana farbą tablicową. Zaprojektowany półwysep oddziela aneks kuchenny od pokoju dziennego, dzięki czemu powiększony został także blat roboczy, który teraz staje się idealnym miejscem do spożywania szybkich posiłków. Projekt wnętrz mieszkania dopełnia także aranżacja łazienki, w której na plan pierwszy wysuwają się przepiękne płytki podłogowe w stylu marokańskim. W kwestii wyposażenia postawiono na wygodną wannę, która dzięki dopełnieniu parawanem, staje się także pełnoprawnym prysznicem z deszczownicą. Ciekawym rozwiązaniem jest także zaprojektowanie wiszącej szafki, która kolorem została „wtopiona" w ścianę, dzięki czemu pozostaje ona w ukryciu, zapewniając jednocześnie optymalną ilość miejsca do przechowywania kosmetyków.

Kontakt z pracownią:

Kameleon - Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz
Alicja Olech
www.kameleon-projektowanie.com