Projekt salonu wielofunkcyjnego: wysublimowana odsłona stylu glamour

Projekt salonu, który gra blaskiem i zdecydowanymi akcentami. Wnętrze w stylu glamour, które czerpie z nowoczesnej elegancji i wysublimowanego stylu. Pokój dzienny otwarty na jadalnię na najwyższym poziomie smaku oraz nowoczesną część wypoczynkową, w której można odetchnąć napawając się bezcennym krajobrazem rozpościerającym się za wielkimi przeszkleniami. Prezentujemy projekt salonu w stylu glamour, którym poszczycić może się Arte Dizain Studio Architektoniczne.

Designerski fotel w nowoczesnym salonie
Szara kanapa w nowoczesnym salonie
Aranżacja nowoczesnego salonu
Betonowe płyny na ścianie za telewizorem
Dekoracja ściany w jadalni

Projekt salonu, którego wystrój wyraźnie nawiązuje do stylistyki glamour. Wnętrze, które gra blaskiem aranżacji, połyskiem każdego detalu, idealnie współgra z elementami na najwyższym poziomie nowoczesności. Iście luksusowa przestrzeń, która zapewnia chwilę relaksu z ulubioną lekturą, moment rozrywki przed strefą telewizyjną i bezcenne momenty spędzone z rodziną podczas wspólnego posiłku. Za projekt wielofunkcyjnej części dziennej odpowiada Agnieszka Hajdas – Obajtek z Arte Dizain Studio Architektoniczne.

Wielofunkcyjny pokój dzienny w stylu glamour

Część dzienna apartamentu została pomyślana jako przestrzeń, która zgrabnie łączy w sobie projekt salonu, w którym wyróżnić można dwie strefy, a także otwartą jadalnię, która stylistycznie stanowi spójną całość z resztą wnętrza. Całość zaaranżowana została w klimacie wyraźnie nawiązującym do stylistyki glamour, w którym dominują elementy typowe dla stylu nowoczesnego. Wnętrze, choć epatuje luksusem w pozytywnym tego słowa znaczeniu, zachowuje domowy klimat będący odskocznią i azylem. Kluczową strefą we wnętrzu jest część wypoczynkowa ze strefą telewizyjną. Aranżacja tej części wnętrza urzeka niezwykle udanym zestawieniem różnych kolorów i materiałów. Na plan pierwszy wysuwa się efektowna dekoracja ściany za telewizorem, którą zdobią dekoracyjne betonowe płyty. Surowość materiału została ułagodzona czarną płytą na wysoki połysk. Z aranżacją strefy telewizyjnej, idealnie koresponduje ściana w kolorze grafitowym, która jest swego rodzaju wyznacznikiem ponadnowoczesnego stylu. Bohaterem wnętrza jest nowoczesny kanapa w kolorze jasnej szarości.

Projekt salonu na wysoki połysk, czyli z dbałości o detal

Drugą strefę wypoczynkową we wnętrzu zaaranżowano w częściowym oddzieleniu, co pozwala na wykreowanie atmosfery intymności i daje możliwość oddania się chwili błogiego lenistwa z ulubioną książką. Bohaterem aranżacji „drugiej części salonu" jest kominek, który wprowadza do wnętrza rodzinny charakter. Strefę wypoczynkową wyróżnia designerska kanapa w kolorze intensywnej czerwieni i nie mniej designerski stolik kawowy. Aranżacja części jadalnianej nie wymyka się ogólnym standardom i nie odstaje w kwestii stylistyki. Duży stół dopełniony nowoczesnymi krzesłami, a do tego finezyjne oświetlenie, składa się na aranżację, której nie powstydziłoby się najbardziej eleganckie i stylowe wnętrze domu.

Kontakt z pracownią:

Arte Dizain Studio Architektoniczne
Mgr inż. arch. Agnieszka Hajdas – Obajtek
www.artedizain.pl

Sopot
ul. Grunwaldzka 58/1
81-771 Sopot

Warszawa
ul. Aleksandra Gierymskiego 12/14
00-772 Warszawa

 

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Zdjęcia: Arte Dizain Studio Architektoniczne

POLECANE ARTYKUŁY