Pokój czarno-biały: 15 pomysłów na salon czarno-biały

Pokój czarno-biały wygląda bardzo efektownie i jest szykowny. Aranżacja salonu czarno-białego wymaga jednak niezwykłej dyscypliny, bo każdy źle dobrany detal może zaburzyć styl. Zobacz zdjęcia wnętrz i pomysły na ciekawe aranżacje black & white.

Czarno-białe wnętrza
Aranżacja łazienki
Biała kuchnia
Kuchnia i salon: łączyć czy nie?
Czarno-białe wnętrza

Urządzając pokój czarno-biały, powinniśmy być konsekwentni. Taka aranżacja wnętrza wymaga bowiem dyscypliny w kolorze i dodatkach. Bardzo łatwo możemy zaburzyć aranżację salonu czarno-białego, stosując w nim zbyt dużo kolorów dodatkowych. Proponujemy, aby do biało-czarnej stylistyki dodać raczej jeden kolor poboczny, góra dwa. Za dużo barw i wzorów wprowadzi do wnętrza chaos i bałagan, a przebywanie w nim stanie się męczące. A chyba nie o taki efekt nam chodzi.

Pokój czarno-biały, czyli jak łączyć skrajności?

Jeśli jesteśmy zwolennikami dwubarwnych aranżacji, jednym z najbezpieczniejszych i najpopularniejszych rozwiązań jest łączenie czerni i bieli w jednej przestrzeni. Wprowadzając do białego wnętrza charakterystyczne elementy dekoracji w kolorze czarnym, sprawimy, że przestrzeń zyska swoisty pazur. Jednocześnie będzie to aranżacja niezwykle szykowna i stylowa, dzięki której uzyskamy wnętrze w stylu retro. W takim układzie biel będzie odzwierciedleniem harmonii i spokoju. Z kolei czerń, tak zgrabnie ją dopełniająca, nada wyjątkowy charakter aranżacji.

Miłośnicy nieco bardziej wyrazistych wnętrz niech zdecydują się na kolor czarny. Ten będzie wyznaczał kierunek całej aranżacji i decydował o jej charakterze. Chcąc złagodzić ostrą stylistykę wnętrza, wprowadźmy do niej elementy rozjaśniające. W tej roli świetnie spisze się czysta biel. Podsumowując: sprytne żonglowanie dwoma kolorami pozwoli nam urządzić czarno-białe wnętrze zapierające dech w piersiach.

Pokój czarno-biały: czarny pokój coraz bardziej modny

Białe wnętrze? Dla jednych będzie to nijaka aranżacja bez wyrazu, z której wieje chłodem. Dla innych – przytulna przestrzeń, która z projektowanego wnętrza uczyni prawdziwą oazę spokoju. Czarne wnętrze, choć nie tak popularne jak ich "anielskie" przeciwieństwo, zyskuje coraz więcej zwolenników. Jednak rzadko kiedy decydujemy się na pokój dzienny w kolorze czarnym. Tutaj wciąż królują jasne wnętrza w stylu skandynawskim. Czarna kuchnia czy czarna łazienka stają się z kolei coraz bardziej popularne. Dlaczego? Choć nadmiar czerni w jednym wnętrzu nie wpłynie korzystanie na nasze samopoczucie i będzie działał raczej przygnębiająco, o tyle wciąż barwa ta jest utożsamieniem niezwykłej elegancji i szyku. Kolor czarny ma jeszcze jedną niekwestionowaną zaletę – jest na tyle uniwersalny, że idealnie skomponuje się z każdą barwą.

..  Kolor czarny we wnętrzach: to jest na topie! >>>

Pokój czarno-biały: zdjęcia i inspiracje

Zdjęcia wnętrz w naszej galerii mogą stanowić dla Ciebie inspiracje, czy zdecydować się na białe wnętrza, biało-czarne, czy też czarne. A może biało-czarna kolorystyka pojawi się wyłącznie w dodatkach? Takie rozwiązanie również prezentuje się ciekawie.

Pokój czarno-biały może wprowadzić do mieszkania klimat retro. Takie wrażenie uzyskamy decydując się na przykład na szachownicę na podłodze, czyli biało-czarną podłogę w charakterystyczną pepitkę lub mocne pasy na ścianie w połączeniu ze stylowymi meblami.

Urządzając biało-czarne wnętrze, pamiętajmy, że tutaj też obowiązuje aranżacyjna zasada, iż przewaga bieli powiększy wnętrze, a ciemny kolor – odwrotnie.

Salon czarno-biały: zobacz najpiękniejsze aranżacje

Zobaczcie nasze aranżacje pokoi czarno-białych. Salon czarno-biały jest szykowny, dodaje wnętrzu smaku i szyku. Pokochają go wszyscy miłośnicy stylu retro.

Ocena: 0
Zdjęcia: Sandberg, materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY