Osobliwy projekt salonu: mroczna kompilacja stylu industrialnego, loftowego i skandynawskiego

Projekt salonu w stylu bliżej nieokreślonym. Mocna kompilacja stylistyki industrialnej, loftowej i skandynawskiej. „Spalona" cegła na ścianie, ogromne lampy-kubiki, sofy będące kombinacją różnych materiałów i faktur. Może nieco mroczne, ale niezwykle charakterne i inspirujące wnętrze. Zobaczcie projekt salonu jedynego w swoim rodzaju, wnętrza absolutnie nie do podrobienia.

Ciemna cegła w nietypowej aranżacji salonu
Aranżacja salonu ze "spaloną" ścianą
Drewniany stół w salonie
Oryginalne oświetlenia salonu
Dekoracja ściany w salonie

Projekt salonu, który dla jednych będzie wnętrzem z mrocznego filmu, dla innych zaś inspirującą podróżą po rozwiązaniach niebanalnych i niecodziennych, ale zupełnie nie przystających do aranżacji wnętrza mieszkalnego. Prezentujemy projekt salonu według studia Projekt i..., który łamie wszelkie standardy i staje w opozycji do wnętrz przytulnych, ciepłych, sielskich.

Projekt salonu nie dla każdego: mroczna odsłona nowoczesności

W przypadku prezentowanego projektu salonu na próżno skupiać się na pierwotnych założeniach projektowych. Można tylko rzec, że miało być indywidualnie i oryginalne. Reszta została zdeterminowana przez otoczenie i to, co dała projektantom architektura kamienicy, w której znajduje się osobliwy pokój dzienny. Prezentowany projekt salonu jest mocną i mroczną kombinacją trzech wyraźnych stylistyk: stylu skandynawskiego, industrialnego i loftowego. Projektanci ze studia Projekt i... zdecydowali się na wykorzystanie tego, co dała im architektura starej kamienicy. Cegła, oryginalne przejścia pomiędzy przestrzeniami i wyjątkowy klimat - do tego dołożyli jedynie swoje „trzy grosze", a w efekcie powstało wnętrze inne od wszystkich. Wnętrze jedyne w swoim rodzaju. Wnętrze na tyle osobliwe, że wydaje się być przestrzenią absolutnie nie do podrobienia.

Projekt salonu w opozycji do sielskich aranżacji

Większość rozwiązań widocznych w projekcie salonu została zdeterminowana przez otoczenie. Kiedy projektanci stawili się w mieszkaniu na pierwszy pomiar, wykonawcy właśnie oczyszczali ściany z tynków, aby założyć nowe... ale tylko teoretycznie... Ostatecznie postawiono na efekt „spalonej" ściany, której rolę dumnie przyjęła stylizowana cegła. Takie rozwiązanie nadaje całości wyjątkowego charakteru. Charakteru wnętrza z tzw. „pazurem". To jednak nie wszystko. Projekt salonu dopełniają oryginalne lampy-kubiki, autorstwa studia Projekt i..., które ostatecznie wykonał DekorStal i Taftyli. Rozmiar oryginalnego oświetlenia przysporzył nie lada trudności podczas aranżowania salonu - do przestronnych wnętrz prezentowanego mieszkania został dostosowany, ale z pewnością nie do klasycznego M2 czy chociażby samochodu osobowego, którym musiał pokonać drogę z pracowni do punktu docelowego - aranżowanego mieszkania. Sofa wyznaczająca wypoczynkową część wnętrza to kombinacja drewnianych podstaw, materacy funtowaych oraz poduch uszytych na specjalne zamówienie. Całości dopełnia oryginalna forma niskiego drewnianego stołu.

Kontakt z pracownią:

Projekt i ...
Autorska pracownia projektowania wnętrz
Traugutta 14a/4 30-549 Kraków
Biecka 37 38-300 Gorlice
www.projekti.pl

Zobacz inne realizacje studia Projekt i...

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Projekt salonu: Projekt i... Zdjęcia: Sylwia Liana

POLECANE ARTYKUŁY