Nowoczesny salon z kuchnią i jadalnią: projekt wnętrz 3 w 1

Projekt wnętrz, w których centrum aranżacji stanowi salon z kuchnią i jadalnią. Nowoczesne wnętrza, w których królują jasne kolory i proste bryły, a smaku całości dodaje biała cegła na ścianie. Nowoczesny salon, funkcjonalny aneks kuchenny i jadalnia, której bohaterem jest Bolek i Lolek. Domknięcie projektu pokoju dziennego stanowi mini kącik biurowy, który gładko przechodzi w minimalistyczną aranżację przedpokoju. Prezentujemy projekt wnętrz, których siła tkwi w funkcjonalnym wydzieleniu poszczególnych stref.

Szary narożnik w salonie i biała cegła
Salon z aneksem kuchennym i jadalnią
Salon z kuchnią i kącikiem biurowym
Dekoracja ściany w jadalni
Dekoracja ściany w jadalni

Założeniem projektowym była aranżacja dziennej części mieszkania, która spajałaby strefę wypoczynkową z kącikiem jadalnianym i aneksem kuchennym. W efekcie powstał nowoczesny salon z kuchnią i jadalnią, który dodatkowo wzbogacony został w praktyczny kącik biurowy. Całość charakteryzuje niebanalna odsłona stylu nowoczesnego, która efektownie łączy w sobie różnorodne materiały, kolory i funkcje. Za projekt wnętrz odpowiada Dorota Kijas-Dokupil z Projekt Kolektyw.

Salon z kuchnią i jadalnią: funkcjonalna odsłona nowoczesności

Salon z kuchnią i jadalnią został pomyślany jako nowoczesne wnętrze, które stawia przede wszystkim na odwagę w aranżacji i funkcjonalność. Spełniając oczekiwania inwestorów, projektantka zdecydowała się na odejście od utartej, stonowanej kolorystyki ulubionej przez nowoczesność, i wprowadzenie do wnętrza kolorystycznego ożywienia. Postawiono na soczystą zieleń w jasnym odcieniu, która okazała się idealnym kompanem dla modnej szarości i nieśmiertelnego czarno-białego duetu kolorystycznego. Całość została ocieplona elementami drewna, które dominują w zabudowie kuchennej. W przestronnym wnętrzu udało się wygospodarować dodatkowe miejsce na częściowo odseparowany kącik biurowy, dzięki czemu część salonowa nie traci swojej reprezentatywności.

 

Projekt wnętrz 3 w 1: salon z kuchnią i jadalnią w stylu nowoczesnym

Bohaterem wypoczynkowej części wnętrza jest modny narożnik w kolorze szarości, który jednocześnie pełni rolę wyznacznika poszczególnych stref we wnętrzu. Dopełnieniem części wypoczynkowej jest prosty stolik kawowy, który stylem nawiązuje do niskiej zabudowy salonowej. Białe szafki ocieplone elementem drewna, zatracają swój minimalistyczny wyraz dzięki zaprezentowaniu ich na tle surowej ściany z cegły w kolorze białym. „Za plecami" strefy wypoczynkowej zaplanowano niewielką strefę jadalnianą, którą wyznacza stół z wyrazistymi krzesłami w kolorze czarnym. Niekwestionowanym bohaterem tej części wnętrza jest genialna dekoracja ściany przedstawiająca Bolka i Lolka, ujętego w obiektywie aparatu I. Cembrzyńskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie jadalni zaplanowano aneks kuchenny z minibarkiem. Projekt kuchni urzeka nowoczesną, a zarazem klasyczną aranżacją. We wnętrzu postawiono na kolor biały, który świetnie koresponduje z górną zabudową kuchenną w kolorze jasnego drewna. Charakteru, na pozór neutralnej aranżacji, dodaje dekoracja ściany nad blatem. Domknięciem projektu wnętrza dziennej części mieszkania jest niewielki kącik biurowy, który gładko przechodzi w minimalistyczną aranżację przedpokoju.

Kontakt z pracownią:

Projekt Kolektyw Sp. z o.o.
ul. Nad Niprem 5/2,
43-300 Bielsko Biała
http://projektkolektyw.pl/

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Projekt wnętrz: Projekt Kolektyw Zdjęcia: Grzegorz Pyka/www.cyfrowefoto.net

POLECANE ARTYKUŁY