Założeniem projektowym była aranżacja salonu w stylu nowoczesnym, który pozwala wyeksponować we wnętrzu najważniejsze elementy. Projektantka wnętrz Berenika Szewczyk tak zaplanowała przestrzeń, by nowoczesny salon był idealnym miejscem na prezentację niewielkiej kolekcji sztuki inwestorów. W efekcie powstał na pozór minimalistyczny pokój dzienny, w którego aranżacji na plan pierwszy wysuwa się prawdziwa sztuka. Wystrój salonu jest nowoczesny, proste w formie meble i materiały wykończeniowe tworzą ładne tło dla eksponowania dodatków.

Pokój dzienny w stylu nowoczesnym: szyk i elegancja

Projekt wnętrz tak naprawdę był uzależniony od wybrania odpowiedniego miejsca na ekspozycję kolekcji sztuki. We wnętrzu, gdzie pierwsze skrzypce grają obrazy, najważniejsze okazuje się zapewnienie im minimalistycznego otoczenia. Wówczas, najlepszym rozwiązaniem są stonowane materiały wykończeniowe, które uwagę przykują teksturą, a nie kolorem. Pokój dzienny został zaprojektowany jako nowoczesne wnętrze, w którym dominuje biel oraz jasna szarość. Taki duet kolorystyczny zapewnia optymalne warunki dla bohaterów wnętrza - kolekcji sztuki.

Aranżacja nowoczesnego salonu

Dopełnieniem aranżacji nowoczesnego salonu są proste formy mebli w odcieniu orzecha. W kwestii mebli wypoczynkowych zdecydowano się na proste sofy w odcieniu szarości. W nowoczesne wnętrze salonu idealnie wpisuje się ściana pokryta płytami betonowymi. Zarówno jedną, jak i drugą ścianę za kanapami, pomyślano jako miejsce na ekspozycję obrazów. Dzięki temu nowoczesny salon nabiera prawdziwej głębi. Z uwagi na częściowe otwarcie salonu zarówno na kuchnię, jak i przedpokój, projektantka zdecydowała się w obu tych wnętrzach na proste i klasyczne meble, ograniczając ich kolorystykę do czystej bieli i forniru orzechowego. Widoczna z perspektywy pokoju dziennego zabudowa przedpokoju charakteryzuje się narożną i geometryczną formą w kolorze białym. Całość została podświetlona listwami LED, co nadaje jej wyjątkowej delikatności. Lekkość nowoczesnego salonu została podkreślona za pomocą podłogi z jasnego drewna, która jest idealnym towarzystwem dla białych ścian.