Mieszkanie Ewy zostało urządzone tak, że trudno zrobić w nim bałagan. W nowoczesnej aranżacji mieszkania wszystko ma swoje miejsce, ale imponująca ilość schowków nie rzuca się w oczy. Panuje tu ład i harmonia, które pozwalają właścicielce się wyciszyć.

Nowoczesne mieszkanie w bloku: funkcjonalny minimalizm

Do zreorganizowania i urządzania wnętrza 65-metrowego mieszkania w bloku z wielkiej płyty właścicielka zaprosiła zaprzyjaźnioną projektantkę. Oczekiwania Ewy były jasno sprecyzowane: proponowała konkretne rozwiązania w mieszkaniu, wskazywała kolory, nawet budżet był ustalony – chwali swoją klientkę Katarzyna Kosiorek.

Zobacz też: Aranżacja wnętrz w kolorze szarym >>>

Podstawowym założeniem aranżacji mieszkania w bloku było wykorzystanie jak największej powierzchni na szafy, bo Ewa ma dużo osobistych rzeczy, a nie toleruje bałaganu. Z tego powodu większość mebli w nowoczesnej aranżacji mieszkania została wykonana na wymiar. W przypadku Ewy zamiłowanie do minimalizmu dotyczy wystroju wnętrz, a nie liczby posiadanych przedmiotów. Żeby pogodzić tę sprzeczność, nowoczesny salon wyposażony został w „niewidzialną” szafę, która pozwala schować nie tylko książki i bibeloty, ale też sprzęt audio i wszelkie kable. Kolorystyka mieszkania w bloku miała być na tyle subtelna, żeby w przyszłości właścicielka mogła za pomocą dodatków zmieniać jego charakter. Dominują w aranżacji biel, szarość i drewno.

Nowoczesna aranżacja mieszkania: ciepło czy zimno?

Kącik wypoczynkowy w nowoczesnej aranżacji mieszkania został urządzony w chłodnej kolorystyce. Charakteru całemu pomieszczeniu dodaje ściana pokryta dekoracyjnym betonem. Drewniana podłoga i puchaty dywan dodają wnętrzu ciepła i sprawiają, że mimo zimnej kolorystyki – jest przytulne. Ciekawy efekt w aranżacji nowoczesnego mieszkania stanowi ściana za kanapą – to wielka, biała szafa, tworzącą neutralne tło. Ukryty w ścianach system nagłaśniający rozprowadza dźwięk po całym mieszkaniu. W szafce telewizyjnej kryje się niespodzianka – wieczorami zapala się nad nią płomień biokominka, wprowadzając relaksującą atmosferę. Schowany w zabudowie stolarskiej wkład biokominka został obudowany specjalnymi osłonami. Jego płomień stanowi poważną konkurencję dla sąsiadującego telewizora. W nowoczesnym salonie nie zabrakło także elementów z charakterem. Transparentny fotel-huśtawka jest wizytówką pokoju dziennego.

Obejrzyj inne pomysły na urządzenie mieszkania w galerii!