must have 2017 – plebiscyt i wystawa podczas 11. edycji Łódź Design Festival 2017

Po raz siódmy Rada Ekspertów wybrała najlepsze produkty zaprojektowane w Polsce. Spośród ponad 350 zgłoszeń i nominacji w tegorocznym plebiscycie must have wyróżniono aż 75 obiektów. Można będzie je zobaczyć na wystawie podczas 11. edycji Łódź Design Festival 2017 w dniach 3-8 października 2017.

must have 2017 - wyróżnienia
must have 2017 - wyróżnienia
must have 2017 - wyróżnienia
must have 2017 - wyróżnienia
must have 2017 - wyróżnienia

must have jest plebiscytem, w którym zostają wyróżnione najlepsze polskie wdrożenia, rodzimych projektantów i producentów, odzwierciedlające najważniejsze trendy w projektowaniu i wzornictwie. To nieodpłatnie nadawany znak jakości, którym polskie firmy mogą posługiwać się w kraju i za granicą. Plebiscyt powstał, by upowszechnić dobry polski design i dzięki temu proponować rodzimy biznes oraz projektantów. must have to swego rodzaju rekomendacja konsumencka - wyróżniony przedmiot warto mieć! Zgłoszenia do plebiscytu mają charakter otwarty, trwają cały rok i są bezpłatne. Własne nominacje, po dokonaniu przeglądu rynku, przedstawia również Rada Ekspertów. Zgłaszane produkty muszą spełnić dwa podstawowe warunki: pochodzić z Polski oraz być dostępne w sprzedaży. Spośród wszystkich nominacji wyboru najlepiej zaprojektowanych produktów dokonuje Rada Ekspertów. W skład Rady wchodzą przedstawiciele mediów i najważniejszych w kraju ośrodków wzornictwa.

 

  must have 2017 - wyróżnienia

Fot. Materiały prasowe ŁDF

Skład Rady Ekspertów must have 2017:

•    Agnieszka Jacobson Cielecka - dyrektor programowy School of Form
•    Agnieszka Gruszczyńska Hyc - redaktor naczelna miesięcznika "M jak Mieszkanie" oraz Urzadzamy.pl
•    Anna Grużewska - redaktor magazynu "Czas na Wnętrze"
•    Dominika Olszyna - strateg kontenu w obszarze Lifestyle i Rozrywka portalu Wirtualna Polska
•    Michał Mazur - dziennikarz, bloger "TrendNomad.com"
•    Zuzanna Skalska - head of Trends, 360Inspiration
•    Michał Piernikowski - dyrektor Łódź Design Festival

 

7 edycja plebiscytu must have 2017. Aż 75 wyróżnień!

Spośród 350 produktów podlegających ocenie aż 190 zostało zgłoszonych bezpośrednio przez projektantów i producentów, a 160 nominowanych przez przedstawicieli Rady Ekspertów. Podczas obrad przyznano znak jakości must have 75 obiektom. 7 października w trakcie uroczystej gali laureaci otrzymają statuetki zaprojektowane przez Bartka Mejora, wyprodukowane przez fabrykę porcelany "Porcelana Kristoff". 75 wyróżnionych produktów będzie można zobaczyć na wystawie must have odbywającej się w ramach Łódź Design Festival, w dniach 3-8.10.2017 w Art  Inkubatorze, przy ulicy Tymienieckiego 3 w Łodzi.

Zobaczcie 10 obiektów, spośród 75 wyróżnionych przez Radę ekspertów w plebiscycie must have, wybranych przez nas całkowicie subiektywnie, umieszczonych w przypadkowej kolejności - wszystkie są naszym must have, czyli warto mieć!

 must have 2017 - wyróżnienia

Fot. Materiały prasowe ŁDF

Kolekcja KRAFT Projektant: Ola Munzar-Sobolewska; Producent: Plankton dla domu. Kolekcja KRAFT skupia modele z oferty PLANKTON, które spełniają poniższe kryteria: -forma stroniąca od wzorów historycznych, ale wynikająca z tradycyjnej technologii: roślinne garbowanie skóry, lutowanie srebrem, toczenie mosiądzu, drykowanie miedzi -autentyczny materiał, którego atutem jest szlachetne starzenie się -wykonanie tradycyjną metodą, w krótkich seriach, przez zaufanych rzemieślników w przedwojennych zakładach: mosiężnik z Powiśla, kaletnik z Grochowa, drykiernik spod Krakowa.

 must have 2017 - wyróżnienia

Fot. Materiały prasowe ŁDF

Stolik FLEX Projektant: Marta Urbańska/NUKI; Producent: NUKI. FLEX to wielofunkcyjny stolik składający się z blatu oraz zabudowanego siedziska, zapewniającego dzieciom bezpieczną interakcję z otoczeniem. Uniwersalna forma sprawia, że spełnia również funkcje stolika kawowego. Wnęka pozwala wówczas na przechowywanie np. książek i magazynów, laptopa lub stanowi kwietnik dla roślin.

 must have 2017 - wyróżnienia

Fot. Materiały prasowe ŁDF

Krzesło LOTOS Projektant: Romuald Ferens; Producent: POLITURA. LOTOS jest wytwarzany z litego drewna lub sklejki dostepnej w różnych wykończeniach. To wyjątkowy mebel, będący połączeniem tradycji, funkcjonalności i doskonałego rzemiosła. Niezwykły kształt przypomina kwiat, który po otwarciu ukazuje ukryte piękno i elegancje. Możliwość składania i układania w rzędach, pozwala na bezpieczne przechowywanie wielu krzeseł naraz.

 must have 2017 - wyróżnienia

Fot. Materiały prasowe ŁDF

Tundra Projekt: Piotr Bugaj; Producent: Furniko. TUNDRA to ponadczasowe wzornictwo oparte na pięknie naturalnego drewna, wzbogacone o funkcjonalne rozwiązania. Wszechstronna kolekcja została zaprojektowana z myślą o nowoczesnym i strefowym środowisku biurowym. W kolekcji znajdują się stanowiska pracy, wysokie i niskie stoły. Inteligentna zaawansowana technologicznie konstrukcja umożliwia wygodny montaż dodatkowych akcesoriów bez użycia narzędzi. Do dyspozycji mamy tapicerowane ekrany akustyczne, kosze na okablowanie i uchwyty na komputer.

 must have 2017 - wyróżnienia

Fot. Materiały prasowe ŁDF

Mappka, Projekt: Maciej Szandar. Mappka to połączenie mapy naściennej i aplikacji rozszerzonej rzeczywistości - skanując mapę aplikacją oglądasz miejsca w 3D, odkrywasz ciekawostki i przeglądasz kolekcje zdjęć. Na dużych i małych odkrywców czeka ponad 20 interesujących miejsc z całego świata. Od starożytnych, takich jak posągi Moai czy ruiny Petry w Jordanii, do współczesnych, jak Opera w Sydney. Mappka to edukacja przez zabawę!

 must have 2017 - wyróżnienia

Fot. Materiały prasowe ŁDF

Mobilne meble dla dzieci TOWN Projekt: Magdalena Kiełkiewicz & Kuba Górnik (COLOROFON); Producent: HOOKPOOK Sp z o.o. TOWN to seria mobilnych mebli dla dzieci, Powstała w odpowiedzi na potrzebę małych ludzi do posiadania intymnych kryjówek i niepowtarzalnego miejsca do zabawy. Minimalizm formy i brak dekoracji nie narzucają dziecku gotowej estetyki, są punktem wyjścia do realizowania własnych pomysłów i pobudzania wyobraźni. Meble przeznaczone są dla dzieci w przedziale wiekowym 1 –12 lat, to kluczowy okres w rozwoju dziecka, kiedy kształtuje się potencjał koncepcyjny i umiejętność niestandardowego myślenia.

 must have 2017 - wyróżnienia

Fot. Materiały prasowe ŁDF

Mydła łazienkowe YOPE Projektant: Paweł Piotr Przybył; Producent: YOPE. W mydłach została zastosowana nowa formuła TGA. Jest to mieszanina w 100% naturalnych, najłagodniejszych środków myjących, które nie naruszają warstwy lipidowej naskórka. Dzięki temu mydła YOPE są bezpieczne dla zdrowia i przyjazne dla środowiska. Mydła nie mają parabenów, PEG, silikonów, barwników, SLES i SLS.

 must have 2017 - wyróżnienia

Fot. Materiały prasowe ŁDF

Kolekcja plakatów „Wypoczynek” Projekt: Katarzyna Jasińska; Producent: Gra-Fika. Kolekcja plakatów „Wypoczynek” przedstawia polskie ośrodki wczasowe znajdujące się nad morzem, zbudowane po wojnie w duchu modernizmu. Kolekcja ukazuje budynki w pierwotnej, czystej formie. Architektura lat 60. i 70. w Polsce jest wciąż niedoceniana i niszczona przez bezmyślną modernizację. Estetyka plakatów nawiązuje do wzornictwa lat 50., 60. i 70. Kolekcja mimo minimalistycznego charakteru ma też nostalgiczny wymiar – wraca do klimatu i czasu dawnych wakacji, za którymi tęsknimy.

 must have 2017 - wyróżnienia

Fot. Materiały prasowe ŁDF

Koce HOP DESIGN Projektant: Studio HOP DESIGN; Producent: HOP DESIGN. Pledy HOP DESIGN tkane są w Polsce z wysokiej jakości ekologicznych włókien z owczej wełny z pastwisk Nowej Zelandii. Tworzą je mistrzowie tkactwa w zakładzie rzemieślniczym, który od pokoleń specjalizuje się w tej profesji. Taki pled to wspaniały, naturalny produkt o niezwykłych właściwościach. Zapewni Ci komfort i będzie pięknym dodatkiem do aranżacji Twojego wnętrza.

 must have 2017 - wyróżnienia

Fot. Materiały prasowe ŁDF

Grzejnik HEX Projektant: Renata Piołunkowska, Jakub Jakubowski; Producent: TERMA. Inspiracją do formy HEX'a była rozerwana struktura tkanki obrastającej ściany w sposób z pozoru niekontrolowany. Heksagonalne moduły dają możliwość modyfikacji kształtu i rozmiaru grzejnika w zależności od potrzeb użytkownika. Punkty „rozerwania” formy spełniają dodatkową funkcję wieszaków. Poprzez swoją dwuwarstwowość grzejnik nie jest tylko ciekawym konturem na ścianie, ale staje się bardziej przestrzenny, wychodzi do wnętrza proponując inną niż zazwyczaj relację człowieka z grzejnikiem.

Ocena: 0
Zdjęcia: Materiały prasowe ŁDF

POLECANE ARTYKUŁY