Mieszkanie w stylu minimalistycznym z zielonym motywem przewodnim. Nagroda VASCO!

Kolory biały i zielony będą motywem przewodnim aranżacji wnętrz mieszkania w stylu minimalistycznym. Wszechobecna biel stanie się tłem dla zielonych roślin i urządzeń, które zazwyczaj wybieramy w kolorach neutralnych. Warto zobaczyć nagrodzoną aranżację wnętrz w 11 edycji konkursu VASCO Integracja, w kategorii Projekt koncepcyjny!

Minimalistyczny projekt w kolorach białym i zielonym
Minimalistyczny projekt w kolorach białym i zielonym
Minimalistyczny projekt w kolorach białym i zielonym
Minimalistyczny projekt w kolorach białym i zielonym
Minimalistyczny projekt w kolorach białym i zielonym

Pomysłem na aranżację wnętrz mieszkania w stylu minimalistycznym były kolory biały i zielony. Pojawią się zielone rośliny, we wszystkich pomieszczeniach, a jako ich odzwierciedlenie kolor w odcieniu butelkowym pojawi się także na urządzeniach, które zazwyczaj są we wnętrzach kamuflowane, czyli na grzejnikach! Bieli w mieszkaniu też będzie kilka odcieni – ze względu na różnorodność faktur materiałów wykończeniowych. Zobaczcie jak projektantki Barbara Godawska i Zuzanna Wojciechowska zaprojektowały mieszkanie w stylu minimalistycznym!

Kolor biały, czyli czysty minimalizm

Kolor biały jest motywem przewodnim i bazą aranżacji mieszkania w stylu minimalistycznym. Pojawią się biały beton na ścianie w salonie i żywica epoksydowa na podłodze, biały marmur w kuchni i w łazience, tkaniny – zasłony i pokrycie sofy, drzwi wewnętrzne, fronty mebli, krzesła, żaluzje okienne oraz dodatki. Dzięki temu, że biel pojawi się na tylu różnych materiałach każdy odcień będzie nieco inny, aranżacja ciekawa, z pewnością nie monotonna.

 

 Aranżacja salonu w kolorze białym

Fot. VASCO

Zieleń – żywa i wybrana z palety RAL

Biel jest idealnym tłem dla zieleni. I tej naturalnej i tej w odcieniu butelkowym (RAL 6001), bo taką dobrały architektki, na urządzeniach technicznych, które zazwyczaj się ukrywa we wnętrzach, a tutaj dzięki użyciu wyraźnego koloru zostaną wyeksponowane. Są nimi grzejniki: wertykalne ścienne i konwektory kanałowe. Kolor grzejników zazwyczaj dobieramy albo neutralny albo w  kolorze ścian i podłóg, by były jak najmniej widoczne. Tutaj projektantki zdecydowały, że warto je wyeksponować. Grzejniki będą kolorystycznie nawiązywały do głównego akcentu aranżacji, czyli zielonej ściany, wykonanej z kępek mchu.

Czytaj też: Wielki powrót roślin doniczkowych w aranżacji wnętrz

Ocena: 0
Zdjęcia: VASCO

POLECANE ARTYKUŁY