Dekoracje komunijne z żywych kwiatów: wystrój kościoła na komunię

Dekoracje komunijne z kwiatów są jednym z najważniejszych elementów oprawy tego wyjątkowego dnia. Pojawiają się w kościele, przy aranżacji stołów, w postaci bukietów i wianków. Prezentujemy pomysły na dekoracje komunijne z żywych kwiatów!

Dekoracje komunijne z żywych kwiatów
Dekoracje komunijne z żywych kwiatów
Dekoracje komunijne z żywych kwiatów
Dekoracje komunijne z żywych kwiatów
Dekoracje komunijne z żywych kwiatów

Komunia święta to ważne wydarzenie nie tylko w życiu dziecka, ale również rodziców. Odpowiednie przygotowania oprócz części religijnej wiążą się również z dekoracją kościoła i organizacją przyjęcia komunijnego, na którym nie może zabraknąć odpowiedniej oprawy. Możemy ją stworzyć za pomocą bukietów i ozdób z żywych kwiatów. Pomysłów na oryginalne aranżacje stołu jest wiele - mamy dla Was kilka najpopularniejszych!

Dekoracje komunijne: bukiekty i wianki na komunię

Komunia niezmiennie związana jest z kolorem białym, który kojarzy się z czystością i niewinnością. Cała oprawa tego wydarzenia utrzymana jest w dużej mierze w takiej kolorystyce. Nie wyklucza to jednak możliwości skorzystania z szerszej palety barw, ale zdecydowanie tego dnia dominuje biel i subtelne pastele. Kolory te pojawiają się w dekoracji stołu na przyjęcie komunijne oraz w bukietach i wiankach dla dziewczynek, przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Decydując się na bukiet dla dziecka, warto dostosować wielkość wiązanki do wzrostu naszej pociechy. Zazwyczaj są to niewielkie bukieciki złożone najczęściej ze stokrotek, konwalii, róż, eustomy, gipsówki, lilii lub goździków. Ogromnym powodzeniem cieszą się również wianki z żywych kwiatów. Możemy je wykonać sami lub zamówić gotowy produkt w kwiaciarnii.

Dekoracje komunijne: świece i świeczniki

Doskonałą formą dekoracji, która pozwoli podkreślić nam wyjątkowy charakter uroczystości komunijnych są świece zapachowe i świeczniki. Blask świec sprawia, że oprawa uroczystości jest jeszcze bardziej elegancka. Szczególnie wtedy, kiedy świece pojawią się w kryształowych, szklanych lub białych świecznikach. Zakup pasujących to wnętrza świeczników nie będzie straconą inwestycją. Możemy wykorzystać je przy okazji urządzania przyjęć na inne ważne okazje.

Dekoracje komunijne: aranżacja jadalni

Aranżacja jadalni musi być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna. Centralnym punktem tej strefy jest zazwyczaj duży stół, wokół którego podczas rodzinnych spotkań będą gromadzić się nasi bliscy i przyjaciele. Niezwykle ważne są właściwie dobrane dodatki. Wyjątkowy klimat w pomieszczeniu pomoże stworzyć nam kolekcja tkanin, inspirowanych wnętrzami w stylu skandynawskim. Są one w jasnych, czystych, subtelnych barwach. Taka aranżacja jadalni z pewnością świetnie sprawdzi się podczas komunijnej uroczystości.

Dekoracje komunijne: zobacz nasze propozycje

Jeśli szukasz propozycji na dekoracje komunijne, skorzystaj z naszych podpowiedzi. W galeriach znajdziesz różnego rodzaju kompozycje, które pomogą Ci podjąć decyzję, jak udekorować wnętrze na tę ważną okazję!

Ocena: 0
Tekst: Milena Tuzimek Zdjęcia: Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY