ARTEMIDE: oświetlenie projektowane z myślą o człowieku. Designerskie lampy w polskich domach!

Lampy ARTEMIDE – kto ich nie zna? Ze względu na połączenie funkcjonalności i estetyki na najwyższym poziomie oprawy ARTEMIDE są jednymi z najchętniej wybieranych lamp. Pasują do wystroju wnętrz w stylu nowoczesnym i klasycznym.

Lampa Artemide
salon z kuchnią
Lampa Artemide
Lampy Tolomeo Artemide w prawdziwych wnętrzach. 16 POMYSŁÓW na aranżacje z polskich mieszkań!
Lampy Tolomeo Artemide w prawdziwych wnętrzach. 16 POMYSŁÓW na aranżacje z polskich mieszkań!

ARTEMIDE to marka założona w 1959 roku ubiegłego wieku przez Ernesto Gismondi’ego i Sergio Mazza’ę. W ciągu kilku lat stała się jedną z najlepszych w branży. Dziś, po ponad pół wieku działalności, marka ARTEMIDE jest synonimem ekskluzywnego, ponadczasowego oświetlenia.  Zgodnie z filozofią „The human light” projektanci w swoich projektach łączą ergonomię, piękno i ekologię. Coś tak użytkowego jak lampa wymaga kreatywnego podejścia. Bo najważniejszy jest człowiek, to dla niego powstaje produkt. Dział projektowy marki uważa też, że powinniśmy otaczać się przedmiotami na równi użytkowymi i pięknymi, dopracowanymi w każdym, najdrobniejszym detalu. W ofercie marki znajduje się oświetlenie do domu, mieszkania, biura, hotelu, restauracji, dużych obiektów użyteczności publicznej. Dla ARTEMIDE projektowali: Antonio Citterio, Rodolfo Dordoni, Norman Foster, Enzo Mari, Anna Fasolis, Vico Magistretti, Giancarlo Fassina, Michele De Lucchi, Giancarlo Fassina, Ernesto Gismondi, Karim Rashid, Marc Sadler, Carlotta de Bevilacqua, Ross Lovegrove, Matteo Thun, Naoto Fukasawa oraz Zaha Hadid.

Kultowe modele lamp ARTEMIDE

W wyniku współpracy z projektantami z całego świata marka Artemide może pochwalić się w swoim portfolio modelami klasycznymi i nowoczesnymi, inspirowanymi starym światem i sztuką dalekowschodnią.
•    Alfa – pierwszy model, sprzedawany do dzisiaj
•    Eclisse z 1967 roku
•    Tolomeo – niecałe 30 lat po premierze uznana została za ikonę designu, szczególnie jako lampa biurkowa. Kojarzy ją każdy kto zetknął się z dobrym designen. Tolomeo doczekało się oprócz wersji biurkowej, także stołowej, sufitowej, kinkietu oraz lampy podłogowej XXL. Model ten doczekał się wielu naśladowców, również w znanych firmach. Nic dziwnego - ergonomia i estetyka idą wyjątkowo w parze
•    Mercury – niesamowity pomysł, lampa wygląda jakby została zrobiona z rtęci
•    Pirce – świetna, ażurowa lampa – sprawdzi się nad stołem przy dużym oknie z widokiem, którego nie chcemy zasłaniać
•    Melampo – klasyczny model lampy, niczym z dziecięcych rysunków
•    Soffione – do wnętrz nowoczesnych i klasycznych
•    Skopas - ażurowa kula

 Lampy ARTEMIDE

Fot. www.artemide.com

•    Castore - lampy stołowe -  białe kule
•    Skydro – jakby kulki trzeci przylgnęły do sufitu…  Oprawę można multiplikować.
•    Miconos – szklana kula z całkowicie widoczną żarówką
•    Nur – świetna, przeskalowana  lampa nad stół w jadalni
•    Mesmeri kinkiet – świetnie wygląda na ścianie z cegły pomalowanej na biało – wydobywa wszelkie niuanse i nierówności ściany kontrastujące z delikatną formą lampy
•    Copernico – miły akcent, nawiązujący do Polski. Lampa przypominająca instrument naukowy Mikołaja Kopernika
•    Sisifo – nowość - ruchomy, płaski klosz pozwala kierować światło tam gdzie jest potrzebne

Czytaj też: Pomysły na lampy do salonu

Lampy ARTEMIDE w aranżacjach wnętrz: salon, sypialnia, jadalnia

Lampy ARTEMIDE, szczególnie model Tolomeo, coraz częściej pojawiają się w polskich domach i biurach. Przegubowe ramię w wersji biurkowej ułatwia odpowiednie ustawienie klosza lampy tu gdzie jest najbardziej potrzebnej. Tolomeo jest też chętnie wybierane w wersji sufitowej jako oświetlenie salonu lub stołu w jadalni. Ruchome ramie lampy świetnie sprawdza się nad rozkładanym stołem w małym mieszkaniu – podąża za jego środkiem gdy nieznacznie zmienia położenie. W ten sam sposób świetnie sprawdza się także lampa podłogowa. Kinkiet wyposażony we włącznik w oprawie można podłączać schodowo – sprawdzi się jako lampka nocna w sypialni i pokoju dziecka. Tolomeo z ruchomym ramieniem montowane na ścianie jak kinkiety pojawiaj asie w kuchniach jako oświetlenie blatu tam gdzie nie ma szafek górnych. Kinkiety w wersji micro możemy można wykorzystywać jak oświetlenie dekoracji ścian, obrazów i plakatów.

Czytaj też: oświetlenie w mieszkaniu: jak rozplanować lampy, kinkiety i inne źródła światła

 Lampy ARTEMIDE

Fot. www.artemide.com

Ocena: 0
Zdjęcia: Mat. prasowe Artemide

POLECANE ARTYKUŁY