Nowoczesne wnętrza domów czyli przestrzeń i światło. Zobacz najpiękniejsze nowoczesne wnętrza domów

Nowoczesne wnętrza domów to przestrzeń, światło i prostota. Nowoczesne aranżacje wnętrz są wymagające w realizacji i później w utrzymaniu – wymagają bowiem nieustannej dyscypliny przy doborze mebli i dodatków do domu. Sprawdź, jak radzić sobie z nowoczesnymi wnętrzami domów.

Pokój dzienny w nowoczesnym domu
Okna dachowe w łazience w nowoczesnym domu
Ciekawie oświetlona klatka schodowa w nowoczesnym domu
Bryła kominka w nowoczesnym wnętrzu domu
Kominek podkreślajacy wysokość nowoczesnego wnętrza domu

Dekoratorzy wnętrz podkreślają, że nowoczesne wnętrza muszą wyróżniać się prostotą, estetyką i otwartą przestrzenią. Dowiedz się, co jeszcze tworzy najchętniej wybierany styl aranżacji wnętrz - wnętrza nowoczesne.

Nowoczesne wnętrza: co jest modne?

Jakie elementy są modne w nowoczesnych wnętrzach? Stal, szkło czy kamień, a ich surowość przełamywana drewnem - to materiały z upodobaniem wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach. Coraz częściej w przestrzeniach tych możemy spotkać cegłę czy beton - materiały z pozoru zarezerwowane dla stylu industrialnego. Nowoczesne przestrzenie to wnętrza lubiące monochromatyczność. Kolory stosowane są z umiarem i wyważeniem. Za podstawową barwę uważana jest czysta biel. Coraz częściej przeplata się ona z ponadczasową szarością czy klasyczną czernią. Pamiętajmy, że styl nowoczesny nie oznacza jednak całkowitej rezygnacji z koloru. Ożywieniem we wnętrzu mogą być mocniejsze kolorystycznie dodatki, które będą nadawały przestrzeni wyjątkowego charakteru. Każda zabawa z kolorem wymaga jednak wyważenia i wyczucia smaku. 

Zobacz też: Styl nowoczesny we wnętrzach: charakterystyka. Nowoczesne wnętrza domów krok po kroku >>>

Nowoczesne wnętrza: wygodna i przemyślana komunikacja

Nowoczesne wnętrza domów to przestrzeń, a więc i niezbędna komunikacja. Korytarze, przedpokoje, hole i oczywiście schody. Warto zadbać więc, by miejsce przeznaczone na komunikację nie było miejscem zmarnowanym. Widząc, że hol jest wizytówką domu zaaranżujmy tę przestrzeń atrakcyjnie. Pokażmy czego gość może spodziewać się dalej. Wnętrza domów w stylu nowoczesnym są proste i przestronne dlatego sprawdzają się korytarze utrzymane w jasnych szarościach i beżach. Największą dekoracją korytarzy jest nowoczesne oświetlenie i naturalne materiały wykończeniowe. Oświetleniem możemy nie tylko podkreślić funkcje ale także poprawić proporcje zbyt długich i wąskich pomieszczeń. Ładny parkiet, cegła lub kamienna mozaika na ścianie zyskają przy punktowym oświetleniu. Innym sposobem na optyczne skrócenie długiego korytarza jest galeria zdjęć w prostych, identycznych ramach. Jednak numerem jeden komunikacji w domu są zawsze schody. Warto postarać się  by stały się kropką nad „i”. Zwłaszcza jeśli schody są otwarte na salon. Wyjątkowo pięknie prezentują się schody obłożone drewnem, a zamiast balustrady wstawmy taflę przezroczystego szkła. Jeśli wybieramy tradycyjna balustradę ze stali i drewna schody zróbmy z kamienia i szkła.

Nie przegap: Styl minimalistyczny - wnętrza - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Nowoczesne wnętrza: duże okna w wyjątkowej aranżacji wnętrz

Duże okna to wyjątkowa zaleta nowoczesnych wnętrz domów. Okna, zwłaszcza te z pięknymi widokami, traktujmy więc jako bezcenną ozdobę naszego domu. Nie zasłaniajmy ich firankami, a odwdzięczą się jedyną w swoim rodzaju, zmieniającą się wraz z porami roku dekoracją. Soczysta wiosenna i letnia zieleń, biel śniegu zimą idealnie komponują się z modną szaro - beżową kolorystyką nowoczesnych wnętrz domu. Każdy kto ma taka możliwość na pewno doceni posiłki przy stole ustawionym obok dużego okna wychodzącego na taras. Czasem mamy wręcz wrażenie jakby ogród wchodził do domu! A kto nie lubi okna w łazience? W mieszkaniach nieczęsto mamy taką możliwość.  Kąpiel w wannie umieszczonej pod oknem dachowym z widokiem rozgwieżdżonego nocnego nieba na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym. Eksponując duże okna z wyjątkowymi widokami nie musimy się już martwić o ozdabianie ścian kosztowną sztuką, no chyba że po prostu lubimy.

Zobacz też: Szare wnętrza - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Detale architektoniczne podkreślające nowoczesne wnętrza domu

Nowoczesne wnętrza domów podkreślimy także takimi detalami jak kominki, biblioteki i antresole. W nowoczesnych aranżacjach domów obudowy kominków podkreślają wysokość wnętrza. Nie robimy tu zdobnych portali lecz okładamy obudowę jednorodnym kamieniem, stalą lub malujemy na gładko zmywalną farbą. Warto też zaprojektować atrakcyjne miejsce na drewno. Często w minimalistycznej aranżacji salonu z gładkimi, błyszczącymi meblami, chropowate drewno wygląda zaskakująco dobrze – przełamuje bowiem sterylny charakter nowoczesnego wnętrza. Innym detalem architektonicznym spotykanym często w nowoczesnych wnętrzach domów jest antresola. Podkreślmy ją od strony pokoju dziennego nowoczesną szklaną balustradą. Na antresoli możemy zaaranżować wygodne miejsce do okazjonalnej pracy w domu lub imponującą bibliotekę. Dopełnieniem nowoczesnego projektu wnętrz będzie odpowiednio dobrane oświetlenie. Za jego pomocą możemy dowolnie kreować przestrzeń, maskując jej mankamenty, a podkreślając zalety. Absolutnym niezbędnikiem jest oświetlenie ogólne, oświetlające cały wnętrze. Przestrzeń poszczególnych stref możemy wyznaczyć także za pomocą oświetlenia bocznego, dodatkowego. Zwróćmy uwagę na to, że nowoczesne wnętrza, na pozór chłodne i sterylne, mogą nabrać wyjątkowej przytulności właśnie za pomocą zastosowanego w nich oświetlenia.

Zobacz też: Modny materiał - lastryko we wnętrzach >>>

 

Nowoczesne aranżacje wnętrz są inspirujące! Zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Marzysz o aranżacji w nowoczesnym stylu? Koniecznie zobacz nasze galerie zdjęć. Dzięki nim w prosty sposób sprawisz, że twoje mieszkanie będzie wyglądać elegancko i nowocześnie.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Rene Gonkel

POLECANE ARTYKUŁY