W aranżacji wnętrz podobnie jak w wielu innych dziedzinach obowiązują pewne trendy. Zmieniają się one co sezon, a niektóre z nich stają się tak popularne, że dominują w branży wnętrzarskiej nawet kilka lat. Do najważniejszych trendów ostatnich czasów możemy bez wątpienia zaliczyć minimalizm, styl loftowy, prowansalski i glamour. Oczywiście do stałych trendów należy też klasyka, która dzięki swojemu ponadczasowemu charakterowi nigdy się nie znudzi.

Jakie trendy we wnętrzach będą modne jesienią i zimą?

Wśród nowych trendów na pierwszy plan wysuwa się styl glamour. Nie każdy może pozwolić sobie na pałacowe wnętrza pełne przepychu, ale na aranżację w stylu glamour możemy zdecydować się również w małych  pomieszczeniach. Wystarczy, że w pomieszczeniu pojawią się lustra, lakierowane meble, złote lub srebrne dodatki,  stylowe oświetlenie i mamy gotowy salon czy pokój dzienny w stylu glamour. Kolejnym ważnym trendem jest styl orientalny. Inspiracje krajem kwitnącej wiśni pojawią się gównie w aranżacji sypialni, kuchni i jadalni. Wśród aktualnych trendów dominuje też styl industrialny i dworski. Ten ostatni inspirowany jest XIX-wieczną wsią angielską.

Pomysł na aranżacje: modne dodatki na jesień i zimę!

Jesień i zima to doskonały czas na małe zmiany w naszym mieszkaniu. Jeśli nie planujecie dużego remontu możecie odmienić swoje wnętrze za pomocą dodatków. To właśnie wykończenie wnętrz jest tak ważne - zamyka ono całą aranżację, dopełnia przestrzeń i pełni funkcję dekoracyjną. W roli dodatków doskonale sprawdzają się ozdobne poduszki, lampiony, ramki na zdjęcia i ciepłe pledy, które obowiązkowo w tych porach roku muszą znaleźć się na sofie. Zainspirujcie się naszą galerią. Znajdziecie w niej 25 INSPIRACJI na modne aranżacje wnętrz!