Aranżacja wnętrz domu. Nowoczesny styl flamandzki odnajduje się również w Polsce!

Bardzo ciekawa aranżacja wnętrz domu w nowoczesnym stylu flamandzkim ale w …Polsce. Znajdziemy tu nowoczesną białą kuchnię, cegłę na ścianie, malowaną na biało, ale przede wszystkim mnóstwo światła dziennego wprost zalewającego dom. Okazuje się, że nasze polskie wzornictwo potrafi idealnie zgrać się z elementami nowymi i starymi przywiezionymi prosto z Holandii!

Nowoczesny biały salon z szarymi sofami
Jadalnia na tle białej kuchni
Biała kuchnia w stylu nowoczesnym

Aranżacja wnętrz domu w Wilanowie to udane połączenie polskiego i holenderskiego wzornictwa. Okazuje się, że nasze polskie meble dobrze komponują się  z elementami wyposażenia w stylu flamandzkim przybyłymi z ojczyzny właściciela domu. Cała aranżacja wnętrz domu jest oszczędna w formie, znajdziemy tu tylko to, co jest naprawdę potrzebne do wygodnego mieszkania. Obok białej kuchni w stylu nowoczesnym, znajdziemy prostą jadalnię, ze starym drewnianym stołem i holenderskimi czarnymi krzesłami. Dalej jest przestronny i wprost zalany dziennym światłem salon, wyposażony właściwie tylko w dwie szare, rozłożyste sofy. Białe ściany, w tym jedną z nietynkowanej cegły pomalowanej oczywiście na biało, jedną, niewielką  czarną ścianę malowaną farbą tablicową i szare sofy spina w ciepłą całość podłoga z bielonych dębowych desek. Cechą szczególną tego domu jest ogromna ilość światła dziennego zalewająca przestrzeń wewnętrzną i liczne tarasy – właściwie każdy pokój ma swoją przestrzeń zewnętrzną.

Aranżacja wnętrz: biała kuchnia z jadalnią

Dla osób znających właścicieli domu kolorystyka kuchni, czyli dominujący kolor biały z elementami niebieskimi będzie oczywista. Ktoś tutaj przecież pochodzi z Holandii. Biała kuchnia to nowoczesność zabudowy przełamana starymi i stylizowanymi akcesoriami. Fronty szafek, w kolorze białym, wykonane z mdf - u lakierowanego na połysk, idealnie komponują się z białymi blatami z corianu. Bardzo nowoczesny styl zabudowy stanowią bezuchwytowe  fronty i wyjątkowo cienkie optycznie blaty. Całość przełamuje drewniana podłoga z bielonych dębowych desek i charakterystyczne dla nowoczesnego stylu flamandzkiego akcesoria: stary kosz przywieziony z Hagi czy błękitna tabliczka z napisem Bistro, z posiadanych od dawna domowych zasobów. Styl flamandzki podkreślają też szklane i drewniane dodatki w charakterystycznym odcieniu niebieskim. Biała kuchnia została zaprojektowana bardzo funkcjonalnie. Jest na przykład wyposażona w dwa zlewy. Jeden znajduje się  w ciągu roboczym przy ścianie, drugi na wyspie, obok płyty indukcyjnej – ułatwia to gotowanie bez niepotrzebnego bałaganu. Co ważne dla Holendrów, nawet mieszkających w innych krajach, współcześnie budowane domy muszą być zalane światłem dziennym. Tutaj wschodniego światła jest tyle, że pojawiła się konieczność filtrowania przez rolety rzymskie.

Aranżacja salonu: biała cegła, szare sofy i bielony dąb

Punktem centralnym aranżacji salonu są dwie wygodne szare sofy, ustawione na przeciwko siebie. Miejsca jest na nich tyle, że cała sześcioosobowa rodzina, może tu wspólnie spędzać czas. Jeśli jednak ktoś ma ochotę wygodnie się wyciągnąć z dala od reszty, po drodze na patio znajdzie dywan, pufy oraz miękkie poduchy i pledy. Tłem dla sof jest ściana z cegieł, malowanych na biało i wysoka na dwie kondygnacje. Jednak tym co wyróżnia ten salon spośród wielu innych są obszerny taras i małe patio, usytuowane po dwóch przeciwległych stronach domu. Patio,  wielkości zaledwie 4x4m, zostało dosłownie wycięte z bryły domu. Cała aranżacja salonu mimo, że naprawdę oszczędna w formie, jak to zazwyczaj bywa w nowoczesnym stylu flamandzkim, jest ciepła i domowa. Jest to również w ogromnej mierze zasługą podłogi z bielonych dębowych desek. 

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Yassen Hristov

POLECANE ARTYKUŁY