Aranżacja wnętrz nowoczesnego apartamentu z elementami stylu glamour

2017-08-16 16:18

Projekt komfortowego apartamentu w Rzeszowie, o powierzchni 100 m2, powstał  dla małżeństwa, które po wyprowadzeniu się dorosłych dzieci, postanowiło przenieść się do miasta. Wystrój wnętrz apartamentu, oparty na wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, utrzymany został w stylu nowoczesnym z elementami glamour.

Spis treści

  1. Strefa dzienna apartamentu: styl nowoczesny z elementami glamour
  2. Taras: integralna część strefy dziennej apartamentu
  3. Aranżacja części prywatnej apartamentu
  4. Nowoczesne wyposażenie apartamentu: grzejniki, klimatyzacja, ceramika, tapety…

W życiu każdej rodziny nadchodzi moment kiedy dorosłe dzieci wyprowadzają się z domu, a dwojgu rodzicom nie jest na co dzień potrzebny duży dom. Wystarczy im wygodny apartament z pokojami gościnnymi dla dzieci. Dlatego założeniem projektowym  aranżacji wnętrz  było stworzenie komfortowej przestrzeni dla dwóch osób na co dzień, z miejscem dla odwiedzających rodziców dzieci lub gości. Projekt powstał w pracowni  Viva Design. Apartament miał być urządzony przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, w stylu nowoczesnym z elementami glamour. W trakcie prac projektowych, mieszkanie podzielono na dwie strefy. Pierwsza z nich - dzienna, obejmuje przedpokój, łazienkę oraz kuchnię z salonem. Strefa prywatna zaczyna się przedpokojem pełniącym funkcję garderoby, oddzielonym drzwiami przesuwnymi wykonanymi ze szkła, przypominającymi fronty szafy. W strefie prywatnej znajduje się także pokój kąpielowy, sypialnia właścicieli, sypialnia dla gości oraz pralnia.

Strefa dzienna apartamentu: styl nowoczesny z elementami glamour

Część  dzienną stanowią: salon z kuchnią, taras, przedpokój i łazienka. Salon z kuchnią został czytelnie podzielony na funkcjonalne strefy: kuchenną, zakończoną półwyspem, jadalnię ze stołem oraz część wypoczynkową z kanapą i kinem domowym.  W ostatniej strefie prym wiodą trzyosobowa, wygodna sofa i okrągły stolik kawowy na chromowanej podstawie. Właściciele spędzają tu najczęściej czas oglądając filmy, słuchając muzyki,  lub z gośćmi. Latem, kiedy dopisuje pogoda, życie towarzyskie domowników przenosi się na duży taras. Salon i kuchnię oddziela jadalnia z prostokątnym stołem dla 6-8 osób. Mniejsze posiłki  można też zjeść przy półwyspie kuchennym – od strony salonu jest tu dość miejsca dla trzech osób. Nowoczesnej aranżacji jadalni i części wypoczynkowej dopełniają minimalistyczne lampy: nad stołem dwie sufitowe, przy sofie podłogowa. W kuchni wszystkie szafki zostały wykonane na zmówienie według projektu architektów wnętrz z pracowni Viva Design. Oprócz wygodnego blatu roboczego z polerowanego granitu w kształcie litery „L” jest tu mnóstwo miejsca do –przechowywania zapasów i zastawy oraz nowoczesne urządzenia AGD.

APARTAMENT BURSZTYNOWY
Autor: Tadeusz Poźniak

Taras: integralna część strefy dziennej apartamentu

Jeżeli na zewnątrz panuje ładna pogoda, właściciele oraz ich goście mogą korzystać z przestronnego tarasu. Posadzka została wykonana z desek kompozytowych, a w miejscu przewidzianym do siedzenia zamontowano wysokiej jakości sztuczną trawę. Swobodnej atmosferze sprzyjają duża sofa ogrodowa i huśtawka w kształcie kosza.

Czytaj też: Spędzamy lato na balkonie i tarasie

APARTAMENT BURSZTYNOWY
Autor: Tadeusz Poźniak

Aranżacja części prywatnej apartamentu

Miękka wykładzina na podłodze, już od wejścia sygnalizuje, że znajdujemy się  w innej, nieoficjalnej części apartamentu. Wchodzi się do niej przez przestronną garderobę należącą do obojga właścicieli. Z niej przechodzi się do głównej sypialni, pokoju kąpielowego, pokoju dla gości lub pralni. Dzięki osobnej garderobie, w sypialni najważniejszym meblem jest łóżko, bez dodatkowych szaf i komód. Z sypialnią sąsiaduje pokój kąpielowy z luksusową wolnostojącą wanną i dwiema umywalkami oraz osobna pralnia. Na ściany w łazience architekci zaproponowali płytki przypominające kamień, a na podłogę – ziemię. Jedną ze ścian zdobi okładzina drewniana z podświetleniem. Komfort użytkowania łazienki podczas zimy zwiększa grzejnik kanałowy z nadmuchem.

Czytaj też: Jak kolory w sypialni wpływają na nastrój?

APARTAMENT BURSZTYNOWY
Autor: Tadeusz Poźniak

Nowoczesne wyposażenie apartamentu: grzejniki, klimatyzacja, ceramika, tapety…

Właścicielom mieszkania zależało, by w ich nowym apartamencie nie było tradycyjnych grzejników na ścianach. Zastosowano więc grzejniki kanałowe, umieszczone w specjalnie przygotowanych podestach pod oknami. Natomiast latem chłodzenie apartamentu zapewniają dwa niezależnie sterowane klimatyzatory. Podłogi w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą, czyli w przedpokoju, kuchni, pokoju kąpielowym i łazience zastosowane zostały płytki imitujące kamień. W garderobie, tu gdzie często chodzi się boso, położono miękką wykładzinę. Jej dodatkową zaletą jest tłumienie dźwięków. W pozostałych pomieszczeniach na posadzki wybrano egzotyczne, w ciepłym wybarwieniu drewno olejowane - Denya. Niektóre ściany w salonie, sypialniach i przedpokju zostały wyróżnione efektownymi tapetami.