Winorośl japońska - Vitis coignetiae = Vitis kaempferi

2020-07-16 15:37

Winorośl japońska to pnącze silnie rosnące o pędach dorastających do 10 m długości (roczny przyrost: do 4 m). Ma dekoracyjne, bardzo duże, ciemnozielone liście (o średnicy nawet do 30 cm), które przebarwiają się jesienią na szkarłatnopurpurowo, żółtopomarańczowo, brązowofioletowo.

Winorośl japońska
Autor: GettyImages Winorośl japońska

Winorośl japońska jest łatwa w uprawie. Ma małe wymagania glebowe (liście najlepiej wybarwiają się, gdy winorośl rośnie na glebach ubogich). Stanowisko może być słoneczne bądź półcieniste.Charakteryzuje się wysoką mrozoodpornością.Nadaje się do obsadzania ogrodzeń, altan, pergoli, mocnych podpór, starych drzew. Stanowi doskonałą osłonę.Przycinamy ją tylko wtedy, gdy jest konieczność, przed rozpoczęciem wegetacji (późną jesienią lub zimą) lub latem po częściowym zdrewnieniu nowych przyrostów.Winorośl japońska polecana do stosowania w dużych ogrodach i parkach.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z pędów
Wysokość do 10 m
Kategoria Pnącza
Termin kwitnienia VI - VII
Zimozielone Nie
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów zielona
Pokrój pnący
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE