Powojnik ‘Królowa Jadwiga’ - Clematis ‘Królowa Jadwiga’

2020-07-16 15:43

Powojnik ‘Królowa Jadwiga’ to odmiana powojnika wyhodowana przez Szczepana Marczyńskiego, o oryginalnych jedwabistobiałych, pojedynczych, dużych (średnica 15–16 cm) kwiatach i dużych, ciemnozielonych, opadających na zimę liściach.

Powojnik ‘Królowa Jadwiga’  to pnącze dorastające do 2–3 m wysokości, kwitnie obficie od maja do września. Kuliste owocostany pojawiają się we wrześniu i pozostają na roślinie do listopada. Wymaga stanowiska półcienistego lub słonecznego oraz wilgotnego, dobrze zdrenowanego podłoża, zasobnego w wapń, obojętnego lub lekko kwaśnego.Powojnik ‘Królowa Jadwiga’  polecany jest do uprawy przy ogrodzeniach, altanach, kratach, pergolach i innych podporach. Nadaje się także do uprawy w pojemnikach.Na Wystawie "Zieleń to życie" 2009 powojnik ‘Królowa Jadwiga’ zdobył srebrny medal.

Wilgotność gleby wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Pnącza
Wysokość 2 m - 3 m
Termin kwitnienia V - IX
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022