Powojnik 'Diamond Ball' PBR - Clematis 'Diamond Ball' PBR

2020-07-16 15:43 Opracowanie: redakcja serwisu

Powojnik 'Diamond Ball' PBR to polska odmiana powojnika wyhodowana przez Szczepana Marczyńskiego. Pnącze o wzroście typowym dla gatunku, osiągające 2-3 m wysokości. Liście ciemnozielone, opadają na zimę.

Powojnik 'Diamond Ball' kwitnie od czerwca do sierpnia. Kwiaty są pełne bądź półpełne o białym i niebieskim kolorze. Dla powojnika 'Diamond Ball' najlepsze jest stanowisko słoneczne. Podłoże powinno być umiarkowanie wilgotne, o lekko kwaśnym odczynie.Powojnik 'Diamond Ball' polecany jest do ogrodów - znakomicie nadaje się do sadzenia przy ogrodzeniach czy pergolach. można go też uprawiać w pojemnikach ustawianych na balkonach czy tarasach.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Termin kwitnienia VI - VIII
Kategoria Pnącza
Wysokość 2 m - 3 m
Zimozielone Nie
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa kwiatów niebieska
Pokrój pnący
Barwa liści/igieł ciemnozielona
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021