Dławisz okrągłolistny - Celastrus orbiculatus

2020-07-16 15:54
Dławisz okrągłolistny
Autor: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka Dławisz okrągłolistny

Dławisz okrągłolistny to pnącze o silnym wzroście. Jego pędy dorastają do 10–15 m długości. Liście dławisza mają okrągławy kształt, są zielone, a jesienią przebarwiają się na żółto.

Dławisz okrągłolistny jest rośliną dwupienną – owoce występują tylko na egzemplarzach żeńskich, które są zapylane przez rosnące w pobliżu egzemplarza męskie. Owoce są ozdobne, pomarańczowego koloru.

Dławisz okrągłolistny nie jest rośliną wymagającą, może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i półcienistym. Jest tolerancyjny w stosunku do rodzaju, pH i wilgotności gleby.

Dławisz okrągłolistny jest cenionym gatunkiem ze względu na odporność na zanieczyszczenia powietrza.Znakomicie nadaje się do okrywania wysokich ogrodzeń, murów, ścian budynków. Należy sadzić go przy podporach.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z pędów
Roślina ozdobna z owoców
Kategoria Pnącza
Zimozielone Nie
Termin kwitnienia VI
Wysokość 10 m - 15 m
Barwa kwiatów biała
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój pnący
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021