Floks karłowy - Phlox drummondii

2020-07-16 15:53 Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Floks karłowy
Autor: photos.com Floks karłowy

Floks karłowy jest jednoroczną rośliną z rodziny wiesiołowatych Polemoniaceae. Pochodzi z Ameryki Północnej, osiąga 20–25 cm wysokości, silnie się krzewi. Łodygi są cienkie, często pokładają się, a liście jajowato-lancetowate, o barwie od jasno- do ciemnozielonej.

Floks karłowy kwitnie od lipca do późnej jesieni. Kwiaty są pojedyncze, 5-płatkowe, o barwie od białej, kremowej, łososiowej, różowej aż do czerwonej i purpurowej, często z kontrastowo zabarwionym środkiem i powcinanymi płatkami.

Wymaga gleby żyznej, próchniczej i przepuszczalnej oraz słonecznego lub półcienistego stanowiska. Podczas suszy wymaga podlewania.Floksy stosuje się na obwódki, rabaty, można nimi także obsadzać pojemniki i dekorować nimi tarasy i balkony.

Floks karłowy rozmnaża się przez nasiona wysiewane w marcu do inspektu. Rośliny wysadza się na miejsce stałe w drugiej połowie maja. Nasiona można również wysiewać wprost do gruntu w kwietniu lub maju.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Jednoroczne i dwuletnie
Wysokość 20 cm - 25 cm
Termin kwitnienia VII - X
Zimozielone Nie
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów czerwona
Barwa kwiatów fioletowa
Pokrój rozłożysty

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021