Floks karłowy - Phlox drummondii

2020-07-16 15:53
Floks karłowy
Autor: photos.com Floks karłowy

Floks karłowy jest jednoroczną rośliną z rodziny wiesiołowatych Polemoniaceae. Pochodzi z Ameryki Północnej, osiąga 20–25 cm wysokości, silnie się krzewi. Łodygi są cienkie, często pokładają się, a liście jajowato-lancetowate, o barwie od jasno- do ciemnozielonej.

Floks karłowy kwitnie od lipca do późnej jesieni. Kwiaty są pojedyncze, 5-płatkowe, o barwie od białej, kremowej, łososiowej, różowej aż do czerwonej i purpurowej, często z kontrastowo zabarwionym środkiem i powcinanymi płatkami.

Wymaga gleby żyznej, próchniczej i przepuszczalnej oraz słonecznego lub półcienistego stanowiska. Podczas suszy wymaga podlewania.Floksy stosuje się na obwódki, rabaty, można nimi także obsadzać pojemniki i dekorować nimi tarasy i balkony.

Floks karłowy rozmnaża się przez nasiona wysiewane w marcu do inspektu. Rośliny wysadza się na miejsce stałe w drugiej połowie maja. Nasiona można również wysiewać wprost do gruntu w kwietniu lub maju.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Jednoroczne i dwuletnie
Wysokość 20 cm - 25 cm
Termin kwitnienia VII - X
Zimozielone Nie
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów czerwona
Barwa kwiatów fioletowa
Pokrój rozłożysty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021