Floks Drummonda = płomyk Drummonda - Phlox drummondii

2020-07-16 15:53

Floks Drummonda to niewielka, ale bardzo atrakcyjna roślina jednoroczna, która znakomicie nadaje się do uprawy zarówno na rabatach, jak i w pojemnikach.

Należący do rodziny wielosiłowatych floks Drummonda ma lancetowate, zielone liście i mocno rozgałęzione, owłosione pędy, które mają tendencję do pokładania się. Zwykle dorastają do 40 cm długości, ale u odmian mogą być nieco krótsze (15-30 cm). Na szczytach pędów rozwijają się niewielkie, baldachowate kwiatostany, złożone z kilku pojedynczych, talerzykowatych kwiatów, które w zależności od odmiany mogą być różowe, czerwone, białe, fioletowe lub dwubarwne.

W odpowiednich warunkach floks Drummonda kwitnie całe lato (od czerwca do września), stanowiąc wspaniałą ozdobę rabaty bądź tarasu. Jeśli jednak zostanie posadzony na niewłaściwym stanowisku lub na suchym podłożu, bardzo szybko przekwita i trąci walory dekoracyjne. Aby tego uniknąć, należy przeznaczyć dla floksów Drummonda stanowisko słoneczne oraz żyzne, przepuszczalne i stale lekko wilgotne podłoże. W uprawie pojemnikowej rośliny należy regularnie nawozić (unikając obornika) i systematycznie podlewać. Floks Drummonda rozmnaża się przez nasiona wysiewane w marcu do ciepłego inspektu. Młode siewki wysadza się na miejsce stałe po przejściu wiosennych przymrozków czyli po 15. maja. Rośliny zwykle nie chorują, ale w miejscach zbyt wilgotnych mogą im zagrażać choroby grzybowe (np. mączniaki). Floks Drummonda jest znakomitą rośliną rabatową i pojemnikową. Dobrze komponuje się z żeniszkami i aksamitkami. Sadzony w grupach, doskonale nadaje się na obwódki rabat. 

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Jednoroczne i dwuletnie
Wysokość 15 cm - 40 cm
Termin kwitnienia VI - IX
Zimozielone Nie
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów czerwona
Barwa kwiatów fioletowa
Pokrój płożący
Pokrój kępiasty
Barwa kwiatów dwubarwna
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021