Driakiew purpurowa - Scabiosa atropurpurea

2020-07-16 15:54 Opracowanie: redakcja serwisu

Driakiew purpurowa to roślina dwuletnia (lub krótkowieczna bylina) z rodziny szczeciowatych Dipsacaceae, pochodzi z Europy Południowej (basen Morza Śródziemnego).

Driakiew purpurowa ma krzaczasty pokrój, jej wzniesione, silnie rozgałęzione i słabo owłosione pędy osiągają 70–90 cm wysokości. Liście dolne (odziomkowe) są lancewatojajowate, górne nierówno-pierzastodzielne.Driakiew purpurowa kwitnie od lipca do września. Kwiaty pojedyncze zebrane są w główkowate kwiatostany osadzone na bardzo długich szypułkach. Barwa kwiatów u gatunku jest ciemnopurpurowa, ale w sprzedaży są odmiany o kwiatostanach pełnych, barwy białej, żółtej, różowej, lila i szkarłatnej. Kwiaty są pachnące.Driakiew purpurowa najlepiej rośnie na glebie piaszczysto-gliniastej, wapiennej i na słonecznym stanowisku. Nie jest rośliną wymagającą.Driakiew purpurowa nadaje się na rabaty oraz na kwiat cięty. Po przekwitnięciu kwiatostany ścina się.Driakiew purpurową rozmnaża się przez nasiona wysiewane w marcu–kwietniu do inspektu. Siewki wymagają pikowania. Na miejsce stałe wysadza się rośliny na początku maja w rozstawie dla form wysokich 30 x 35 cm, dla form niskich 30 x 20 cm. Nasiona można też wysiewać wprost do gruntu w drugiej połowie kwietnia. Driakiew purpurową można też rozmnażać przez podział roślin wczesną wiosną lub jesienią.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Jednoroczne i dwuletnie
Termin kwitnienia VII - IX
Zimozielone Nie
Wysokość 70 cm - 90 cm
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów żółta
Pokrój krzaczasty
Barwa kwiatów ciemnopurpurowa
Barwa kwiatów lila
Barwa kwiatów szkarłatna
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021