Dmuszek jajowaty - Lagurus ovatus

2020-07-16 15:54
Dmuszek jajowaty
Autor: www.thinkstockphotos.com Dmuszek jajowaty

Dmuszek jajowaty to jednoroczna lub dwuletnia trawa ozdobna z rodziny wiechlinowatych (Poaceae). Tworzy wyprostowane, cienkie pędy dorastające do 30–60 cm wysokości. Cała roślina jest kosmkowato owłosiona. Liście tej trawy ozdobnej są szarozielone, lancetowate, wąskie.

Dmuszek jajowaty kwitnie od maja do sierpnia. Białe kwiaty są zebrane w dekoracyjne kwiatostany-kłosy osiągające kilka cm długości.Dmuszek jajowaty jest roślina łatwą w uprawie. Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych, na piaszczystych, przepuszczalnych, umiarkowanie suchych i średnio zasobnych glebach o odczynie obojętnym. Jego uprawa nie udaje się na glebach wilgotnych i ciężkich. Uprawiana w gruncie nie potrzebuje nawożenia i podlewania.Nasiona dmuszka jajowatego wysiewa się wiosną do pojemników (w marcu–kwietniu) albo wprost do gruntu (pod koniec kwietnia).Dmuszek jajowaty znakomicie nadaje się na skalniaki, obwódki, do osadzania murków i skarp, do sadzenia na rabatach. Doskonała roślina do ogrodów w stylu wiejskim i naturalistycznym. Można ją też uprawiać w pojemnikach. Kwiatostany wykorzystuje się także do suchych bukietów.

Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Jednoroczne i dwuletnie
Wysokość 30 cm - 60 cm
Zimozielone Nie
Termin kwitnienia V - VIII
Barwa kwiatów biała
Podlewanie mało
Pokrój wzniesiony
Pokrój kępiasty
Barwa liści/igieł szarozielona
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W maju w „M jak Mieszkanie” podajemy przepis na kuchnię – podsuwamy sprawdzone sposoby na zaaranżowanie funkcjonalnej i estetycznej strefy gotowania.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2022