Dmuszek jajowaty - Lagurus ovatus

2020-07-16 15:54 Opracowanie: redakcja serwisu
Dmuszek jajowaty
Autor: www.thinkstockphotos.com Dmuszek jajowaty

Dmuszek jajowaty to jednoroczna lub dwuletnia trawa ozdobna z rodziny wiechlinowatych (Poaceae). Tworzy wyprostowane, cienkie pędy dorastające do 30–60 cm wysokości. Cała roślina jest kosmkowato owłosiona. Liście tej trawy ozdobnej są szarozielone, lancetowate, wąskie.

Dmuszek jajowaty kwitnie od maja do sierpnia. Białe kwiaty są zebrane w dekoracyjne kwiatostany-kłosy osiągające kilka cm długości.Dmuszek jajowaty jest roślina łatwą w uprawie. Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych, na piaszczystych, przepuszczalnych, umiarkowanie suchych i średnio zasobnych glebach o odczynie obojętnym. Jego uprawa nie udaje się na glebach wilgotnych i ciężkich. Uprawiana w gruncie nie potrzebuje nawożenia i podlewania.Nasiona dmuszka jajowatego wysiewa się wiosną do pojemników (w marcu–kwietniu) albo wprost do gruntu (pod koniec kwietnia).Dmuszek jajowaty znakomicie nadaje się na skalniaki, obwódki, do osadzania murków i skarp, do sadzenia na rabatach. Doskonała roślina do ogrodów w stylu wiejskim i naturalistycznym. Można ją też uprawiać w pojemnikach. Kwiatostany wykorzystuje się także do suchych bukietów.

Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Jednoroczne i dwuletnie
Wysokość 30 cm - 60 cm
Zimozielone Nie
Termin kwitnienia V - VIII
Barwa kwiatów biała
Podlewanie mało
Pokrój wzniesiony
Pokrój kępiasty
Barwa liści/igieł szarozielona

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021