Wiśnia osobliwa 'Umbraculifera' - Prunus x eminensis = Prunus cerasus 'Umbraculifera' = Prunus fruticosa 'Globosa'

2020-07-16 15:37 Opracowanie redakcja serwisu
Wiśnia osobliwa 'Umbraculifera'
Autor: Agencja Promocji Zieleni - Agnieszka Żukowska Wiśnia osobliwa 'Umbraculifera'

Wiśnia osobliwa 'Umbraculifera' to małe drzewo o regularnej, kulistej, bardzo gestej koronie, sprzedawane zwykle w formie piennej. Jego korona osiąga 2-5 metrów średnicy.

Wiśnia osobliwa 'Umbraculifera' to mieszaniec wiśni pospolitej (P. cerasus) i wiśni karłowatej (P. fruticosa), szczepiony na pniu czereś­ni ptasiej (P. avium). Liście są błyszczące, ciemnozielone, drobne. Kwiaty białe, kwitnie obficie na przełomie IV-V. Owoce zawiazuje bardzo rzadko. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, na glebach niezbyt suchych, bogatych w wapń i ciepłych stanowiskach.

Wysokość drzewa zależy od wysokości szczepienia. Zazwyczaj dorasta do około 4-7 metrów i charakteryzuje się bardzo powolnym wzrostem.

Dobrze znosi warunki miejskie, zwłaszcza upalne lata. Jest równiez odporna na zanieczyszczenia powietrza  dwutlenkiem siarki (SO2). Do zastosowania w ciągach komunikacyjnych i historycznych założeniach geometrycznych.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z owoców
Termin kwitnienia IV - V
Zimozielone Nie
Kategoria Drzewa liściaste
Wysokość 4 m - 7 m
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój kulisty
Pokrój zwarty

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021