Wiśnia osobliwa 'Umbraculifera' - Prunus x eminensis = Prunus cerasus 'Umbraculifera' = Prunus fruticosa 'Globosa'

2020-07-16 15:37 Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Zdjęcie 65046
Autor: Agencja Promocji Zieleni - Agnieszka Żukowska

Wiśnia osobliwa'Umbraculifera' to małe drzewo o regularnej, kulistej, bardzo gestej koronie, sprzedawane zwykle w formie piennej. Jego korona osiąga 2-5 metrów średnicy. Wysokość zależy od wysokości szczepienia. Zazwyczaj dorasta do około 4-7 metrów i charakteryzuje się bardzo powolnym wzrostem.

Jest to mieszaniec wiśni pospolitej (P. cerasus) i wiśni karłowatej (P. fruticosa), szczepiony na pniu czereś­ni ptasiej (P. avium). Liście są błyszczące, ciemnozielone, drobne. Kwiaty białe, kwitnie obficie na przełomie IV-V. Owoce zawiazuje bardzo rzadko. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, na glebach niezbyt suchych, bogatych w wapń i cieplych stanowiskach. Dobrze znosi warunki miejskie, zwłaszcza upalne lata. Jest równiez odporna na zanieczyszczenia powietrza  dwutlenkiem siarki (SO2). Do zastosowania w ciągach komunikacyjnych i historycznych założeniach geometrycznych.

Stanowisko
Wilgotność gleby
Stanowisko
Roślina ozdobna z owoców
Termin kwitnienia IV - V
Zimozielone Nie
Kategoria Drzewa liściaste
Wysokość 4 m - 7 m
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój kulisty
Pokrój zwarty

NOWY NUMER

To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie okładka 03/2021