Klon jesionolistny 'Flamingo' - Acer negundo 'Flamingo'

2020-07-16 15:50 Paweł Romanowski

Klon jesionolistny 'Flamingo' to bardzo dekoracyjne niskie drzewo, dorastające do 5 m wysokości i 4 m średnicy korony (po 10 latach ma 3 m wysokości i 2 m szerokości korony, roczne przyrosty około 20 cm).

Klon jesionolistny 'Flamingo'

Największą ozdobą tej odmiany klonu jesionolistnego są liście, które kształtem przypominają liście jesionu. Liście są nieparzystopierzaste, składają się z 3-9 listków na krótkich łodyżkach, osiągają 15 cm długości. Poszczególne listki są lancetowate i zaostrzone, o brzegach nieregularnie piłkowanych. Młode liście są jasnoróżowe, starsze biało-zielone, stopniowo zieleniejące, jesienią przebarwiają się na żółto.

Klon jesionolistny 'Flamingo' - wymagania

Klon jesionolistny 'Flamingo' ma małe wymagania glebowe i jest bardzo odporny na zanieczyszczenia środowiska, jest też w pełni odporny na mróz. Klon jesionolistny 'Flamingo' dobrze rośnie praktycznie w każdej ziemi ogrodowej, najlepiej na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Z uwagi na niewielkie rozmiary klon jesionolistny 'Flamingo' często jest sadzony w ogrodach przydomowych oraz stosowany w zieleni miejskiej. Bardzo często spotyka się w sprzedaży tę odmianę klonu szczepioną na pniu - ma wtedy okrągłą koronę, która wymaga regularnego cięcia w cel

>>Przeczytaj też: Jak dobrać drzewa i krzewy do ogrodu

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Zimozielone Nie
Kategoria Drzewa liściaste
Wysokość do 5 m
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł biało-zielona
Pokrój okrągły

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021