Jarząb 'Flanrock' AUTUMN SPIRE - Sorbus 'Flanrock' AUTUMN SPIRE

2020-07-16 15:51

Jarząb 'Flanrock' AUTUMN SPIRE to drzewo liściaste o interesującym, wąsko kolumnowym pokroju. Charakteryzuje się silnym wzrostem – osiąga 5 m wysokości.

Jarząb 'Flanrock' AUTUMN SPIRE obficie owocuje, złotożółte owocostany pojawiają się w VIII i pozostają na drzewie do X. Roślina niewymagająca w stosunku do gleby, nadaje się na stanowiska słoneczne. Jesienią liście przebarwiają się na intensywny ciemnoczerwony kolor. To najwęższa odmiana jarzębu, dlatego dobrze sprawdza się w małych ogrodach oraz jako drzewo przyuliczne i parkowe. Jest to pierwsza odmiana żółto owocowa o kolumnowym pokroju. Strefa mrozoodporności 4. Wyhodowana i wprowadzona na rynek przez Flannery’s Nurseries LTD. (Irlandia).

Nowość prezentowana w Konkursie Roślin Nowości na Wystawie "Zieleń to życie" 2008 - Sorbus ‘Flanrock’ AUTUMN SPIRE zdobył złoty medal.Roślina do konkursu została zgłoszona przez Szkółkę Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Roślina ozdobna z pędów
Roślina ozdobna z owoców
Termin kwitnienia IV - V
Zimozielone Nie
Kategoria Drzewa liściaste
Wysokość do 5 m
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój kolumnowy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022