Jarząb 'Flanrock' AUTUMN SPIRE - Sorbus 'Flanrock' AUTUMN SPIRE

2020-07-16 15:51

Jarząb 'Flanrock' AUTUMN SPIRE to drzewo liściaste o interesującym, wąsko kolumnowym pokroju. Charakteryzuje się silnym wzrostem – osiąga 5 m wysokości.

Jarząb 'Flanrock' AUTUMN SPIRE obficie owocuje, złotożółte owocostany pojawiają się w VIII i pozostają na drzewie do X. Roślina niewymagająca w stosunku do gleby, nadaje się na stanowiska słoneczne. Jesienią liście przebarwiają się na intensywny ciemnoczerwony kolor. To najwęższa odmiana jarzębu, dlatego dobrze sprawdza się w małych ogrodach oraz jako drzewo przyuliczne i parkowe. Jest to pierwsza odmiana żółto owocowa o kolumnowym pokroju. Strefa mrozoodporności 4. Wyhodowana i wprowadzona na rynek przez Flannery’s Nurseries LTD. (Irlandia).

Nowość prezentowana w Konkursie Roślin Nowości na Wystawie "Zieleń to życie" 2008 - Sorbus ‘Flanrock’ AUTUMN SPIRE zdobył złoty medal.Roślina do konkursu została zgłoszona przez Szkółkę Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Roślina ozdobna z pędów
Roślina ozdobna z owoców
Termin kwitnienia IV - V
Zimozielone Nie
Kategoria Drzewa liściaste
Wysokość do 5 m
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój kolumnowy
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE