urządzamy.pl

Urządzamy przedpokój ciemny i wąski. Ruchome wizualizacje przedpokoju

 Przedpokój na dzień dobry. Ruchome wizualizacje

Długi, wąski i ciemny przedpokój jest trudny do urządzenia. Architekt wnętrz proponuje ciekawe rozwiązania aranżacyjne i projekty przedpokoju. Możesz je obejrzeć dzięki specjalnie przygotowanym ruchomym wizualizacjom przedpokoju.

Wąski, ciemny idługi przedpokój to duże wyzwanie. Jak go optycznie skrócić i ciekawie oświetlić? Jak wykorzystać mało estetyczną wnękę, by przedpokój był funkcjonalny? Problem zbyt wąskiego, ciasnego przedpokoju jest charakterystyczny dla budownictwa starego typu. Ratowanie tego układu wnętrz polega na dostawianiu pionowych linii, które dziel przedpokój i optycznie go skracają. W przedstawionej wizualizacji przedpokoju serię pionów wyznaczają listwy przesuwnych drzwi i grafiki zawieszone na cienkich stelażach. Ze względu na obszerną szafę, która powstała we wnęce, w przedpokoju można było zrezygnować z wieszaków na ścianie. Wszystkie ubrania i buty są chowane od razu do szafy. To pozwala na zachowanie porządku. Dodatkowo w przedpokoju pod sufitem umieszczono duży, wygodny pawlacz. W przyszłości można pomyśleć o wstawieniu wąskiej, długiej ławy, na której będzie można usiąść, zakładając buty.

pobierz plik na dysk
zobacz wizualizację

Efektowny przedpokój: aranżacja wnętrza

Jak sprawić, aby od progu gość czuł się zaskoczony oryginalnością rozwiązań? Ważne jest pierwsze wrażenie, więc przedpokój musi wyglądać szczególnie dobrze. Przedpokój może w tym przypadku zorganizować całe mieszkanie. Dynamikę wprowadzi skośna ścieżka wiodąca od wejścia do drzwi balkonowych. Jej trakt zaznaczony jest na podłodze panelami i równolegle na górze pasem sufitu podwieszanego, podświetlonego punktami halogenowymi. Proponuję, aby wzdłuż linii ścieżki, czyli również po skosie, stanęła duża szafa z rozsuwanymi drzwiami. Usytuowana w ten sposób będzie jednocześnie pełnić funkcję swoistego przepierzenia.
Ściana naprzeciw drzwi to taki podstawowy przystanek po wejściu do domu. Jest na niej lustro, półki, a niżej wygodna ława. Obok warto przytwierdzić haczyki na płaszcze czy kurtki. Nakrycia wierzchnie można też odwiesić w małym trójkątnym kąciku, który powstał między szafą a ścianą tuż przy wejściu.

pobierz plik na dysk
zobacz wizualizację

Duży przedpokój i meble do przedpokoju

Co zorbić gdy przedpokój jest nieproporcjonalnie wielki i nie ma ani jednej ustawnej ściany? Można bawić się w berka, ale nie ma gdzie wstawić szafy? Moja propozycja jest dość oryginala, ale myślę, że spełni swoje zadanie. Zamiast tradycyjnie wykorzystywać przestrzeń przy ścianie, zaprojektowałem specjalny mebel pełniący jednocześnie funkcję wieszaka, siedziska, szafki na buty oraz lampy i ustawiłem go na środku przedpokoju. Mebel ma kształt dwóch cylindrów umieszczonych na podłodze i na suficie. Powierzchnia do siedzenia wymoszczona jest miękkim materiałem. Dzięki takiej formie mebla komunikacja w przedpokoju nie jest zakłócona, a prześwit w środku tuby daje poczucie przestrzenności.

pobierz plik na dysk
zobacz wizualizację

Aby zobaczyć wizualizację (zarówno na stronie internetowej jak i na Twoim dysku w komputerze) trzeba mieć zainstalowany Apple QuickTime.

Copyrights © TIME S.A. 2001-2010 | Design by TIME S.A. Multimedia | Hosted by supermedia