Jak urządzić modny przedpokój 2024. Te 7 trendów będą królować w naszych wnętrzach!

2024-02-02 9:13

Przedpokój to miejsce, które wita cię od progu. Nie traktuj go więc po macoszemu i postaraj się jego wnętrza dopasować do stylistyki całego mieszkania. Zajrzyj do naszej galerii i dowiedz się, jak urządzić modny przedpokój. W tym roku jego aranżacja będzie opierać się na 7 trendach!

Spis treści

  1. Modny przedpokój 2024. Co jest teraz modne w przedpokoju?
  2. Dywan do przedpokoju
  3. Lustro do przedpokoju
  4. Mocne kolory w przedpokoju
  5. Trójwymiarowa aranżacja ściany: panele, lamele i tapety w salonie
  6. Meble na wymiar do przedpokoju
  7. 3. Dzieła sztuki, rzeźby, antyki
  8. 4. Duże lampy i żyrandole
  9. Modny przedpokój 2024. Zdjęcia

Modny przedpokój 2024. Co jest teraz modne w przedpokoju?

Dywan do przedpokoju

Do tej pory w aranżacji przedpokoju dominowały płytki. Trwałe, odporne na wilgoć, stały kontakt z wodą i uszkodzenia mechaniczne wydawały się idealnym materiałem do przedpokoju.

Jednak sama funkcjonalność nie wystarczy. Jak zaznaczają architekci wnętrz, coraz częściej zwracamy się ku rozwiązaniom nie tyle praktycznym i ładnym, ale również wygodnym!

Dla wielu zimne płytki w przedpokoju są zaprzeczeniem komfortu. Dlatego kompromisem między funkcjonalnością a wygodą są wykładziny lub dywany w przedpokoju. W nadchodzącym roku będzie ich coraz więcej — niekoniecznie muszą zajmować całą powierzchnię podłogi w hallu.

Wystarczy, że znajdą się w pobliżu półek na buty lub siedzisk, gdzie zakładamy oraz zdejmujemy obuwie, a więc miejscu, w którym nasze stopy najczęściej mają kontakt z zimną posadzką. 

Lustro do przedpokoju

Kolejnym trendem, który zdominuje przedpokoje w 2024 roku, będą lustra. Pojawiać się będą już nie tylko w formie lustrzanych tafli na drzwiach szafy.

Lustra w przedpokoju, podobnie jak lustra łazienkowe, przybierać będą najróżniejsze kształty i rozmiary. Staną się praktycznym elementem wyposażenia przedpokoju, odbijającym światło i rozjaśniającym ciemny hall. Z drugiej strony będą oryginalną i efektowną dekoracją wnętrz.

Mocne kolory w przedpokoju

Do tej pory urządzając przedpokój, większość z nas wybierała bezpieczne, stonowane kolory, które z jednej strony optycznie powiększały przestrzeń, a z drugiej — były łatwiejsze w aranżacji.

Najnowsze trendy idą jednak w innym kierunku — teraz w modzie są mocne, nasycone kolory i wzorzyste tapety. Nie musimy od razu malować lub tapetować wszystkich ścian w przedpokoju.

Dobrym pomysłem będzie zaaranżowanie tzw. "statement wall", czyli jednej ściany, która przykuje całą uwagę. Mnogość ciekawych tapet winylowych (wodoodpornych) i szeroka paleta barwna farb ściennych pomogą urządzić przedpokój z charakterem. 

Aranżacje przedpokoju
Autor: Oleńka Design

Trójwymiarowa aranżacja ściany: panele, lamele i tapety w salonie

Oprócz tapet i mocnych kolorów coraz chętniej będziemy ozdabiać ściany w przedpokoju trójwymiarowymi panelami i lamelami. Taka forma aranżacji ścian jest nie tylko elegancka, ale również wprowadza ciepły, przytulny klimat do wnętrza.

Ponadto, panele i lamele ścienne poprawiają akustykę wnętrza i chronią ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi. Można je dostać również w niestandardowych kolorach i jeszcze lepiej dopasować do naszych osobistych preferencji stylistycznych.

Meble na wymiar do przedpokoju

Meble na wymiar to nic nowego, ale jeśli chodzi o aranżację hallu, to do tej pory ograniczaliśmy się głównie do szaf lub schowków. Jak przewidują projektanci wnętrz, meble na wymiar będą cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem niż w latach poprzednich.

Nic dziwnego — w końcu jeśli zależy nam na maksymalnym dopasowaniu przestrzeni do potrzeb i komfortu domowników, ustawienie przypadkowych mebli w przedpokoju może przynieść więcej szkody niż pożytku. 

Aranżacje przedpokoju
Autor: Nowodvorski

3. Dzieła sztuki, rzeźby, antyki

W nadchodzącym roku nie tylko ściana będzie z "efektem wow". Również dodatki w przedpokoju będą tworzyć klimat wyczuwalny już po przekroczeniu progu. Warto więc się zastanowić, jaką historię mają opowiadać nasze wnętrza. 

Dobrym pomysłem będą obrazy lub grafiki wiszące w przedpokoju. Możemy również pokusić się o ustawienie ciekawej rzeźby na konsoli lub wyeksponowanie zabytkowego mebla. Możliwości jest mnóstwo. 

4. Duże lampy i żyrandole

Lampy to również świetny sposób na ozdobę przedpokoju. Duże lampy i żyrandole wracają do łask, co warto wykorzystać, dobierając do przedpokoju ciekawy model, który skupi na sobie uwagę i oczaruje odwiedzających nas gości. 

Modny przedpokój 2024. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak ukryć buty w przedpokoju? Szafki na buty: 17 najmodniejszych propozycji

Wieszak na klucze - dekoracja przedpokoju

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny