Modne materiały w kuchni
Autor: serwis prasowy refin-ceramic-tiles.com MONOCHROMATYCZNIE. Na zdj. porcelanowy gres imitujący cement „Affrescati Terra” marki Refin Ceramiche.

Estetyczne i praktyczne. Oto materiały idealne do kuchni

2023-05-22 16:08 Maja Strzeżek Magda Kazimierczuk

Urządzając mieszkanie, co chwila stajemy przed różnymi wyborami. Jaki kolor? Jaki wzór? No i najważniejsze — jaki materiał? To ostatnie ma znaczenie szczególnie w kuchni, bo tu surowiec oprócz wymogów estetycznych musi spełniać także te praktyczne. Na szczęście podejmowanie decyzji nie jest karkołomnym zadaniem, ponieważ... każdy wybór będzie dobry!

Przez wiele lat w projektowaniu wnętrz kierunek wyznaczały trendy. Moda na beton czy maleńkie mozaikowe płytki decydowała o tym, jak wyglądała kuchnia i na co patrzyliśmy potem przez lata, nawet jeśli nie byliśmy do tego w stu procentach przekonani.

Dziś najważniejszy trend to własny gust i potrzeby. Jeśli kuchnia stanowi jedną z osi naszego świata, możemy urządzić ją jak laboratorium i wykończyć materiałami, które zniosą nawet najbardziej ekstremalne i intensywne kulinarne eksperymenty.

Jeśli nie jesteśmy miłośnikami gotowania, możemy się skupić na walorach estetycznych, by była po prostu ładną, elegancką strefą, w której przyjemnie pije się kawę.

Monochromatyczna kolorystyka kamienia albo wręcz przeciwnie: pełne nasyconych śródziemnomorskich wzorów i barw płytki, oldschoolowe lastryko lub blat z marmuru, wzór geometryczny lub stylizowany na drewno, nieforemne kształty odbiegające od standardowych prostopadłościanów kuchennej zabudowy, fototapeta osłonięta hartowanym szkłem – obecne technologie i stylistyczny liberalizm sprawiają, że możemy mieć kuchnię dokładnie taką, jaką sobie wymyślimy.

Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Winyl, mosiądz, lastryko & laminat

Modne materiały w kuchni
Autor: serwis prasowy abetlaminati.com W NOWEJ ODSŁONIE. Na zdj. kuchnia w zabytkowej kamienicy w Wenecji; blaty i fronty z laminatu „Polaris” firmy Abet, ramy z malowanego żelaza i mosiądzu, proj. Andrea Marcante i Adelaide Testa.
Modne materiały w kuchni
Autor: serwis prasowy marki Quick-Step POLIMERY. Na zdj.podłoga winylowa „Illume marki Quick-Step.
Modne materiały w kuchni
Autor: serwis prasowy arancucine.it OAZA. Na zdj. kuchnia wyspowa „Oasi”, Aran Cucine, proj. Stefano Boeri.

Kamień, spiek & ceramika

Modne materiały w kuchni
Autor: serwis prasowy marcante-testa.it W KOLORZE JADEITU. Na zdj. kuchnia w wyremontowanym domu w Mediolanie, cementowe płytki i mozaika Bisazza, proj. Andrea Marcante i Adelaide Testa.
Modne materiały w kuchni
Autor: serwis prasowy Ceramika Paradyż BARWY NATURY. Na zdj. płytki w kolorze terakoty „Neve Creative Terracotta”, wym. 19,8x19,8 cm; płytki ryflowane „Neve Creative Terracotta Struktura”, wym. 19,8x19,8 cm; beżowe „Neve Creative Beige”, wym. 9,8x19,8 cm..
Modne materiały w kuchni
Autor: serwis prasowy cesar.it UNIWERSALNOŚĆ. Na zdj. projekt kuchni „Maxima 2.2” marki Cesar.