Legowisko dla psa do Twojego mieszkania. Zobacz najlepsze modele - zdjęcia i ceny

2023-09-21 15:20

Legowisko to bardzo ważny element psiej wyprawki. Dobrze dobrane posłuży nam przez długi czas, a nasz pupil potraktuje je jako azyl. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które możemy dopasować do wystroju naszego wnętrza. Jakie legowisko jest najlepsze? Zobacz nasz subiektywny ranking eleganckich posłań dla psa.

Spis treści

  1. Jakie legowisko dla psa jest najlepsze?
  2. Jaki materiał na legowisko dla psa wybrać?
  3. Stylowe legowisko dla psa - zobacz nasz ranking, zdjęcia i ceny

Jakie legowisko dla psa jest najlepsze?

Z punktu widzenia właściciela - legowisko musi być wytrzymałe, odporne na zabrudzenia, najlepiej ze zdejmowanym pokrowcem - aby można je łatwo wyczyścić. Zwróć uwagę, czy wybrany model ma wyciąganą wewnętrzną poduszkę. Poza tym dobrze, jeśli wizualnie posłanie pasuje do stylu pomieszczenia, w którym się znajduje.

Dla naszego pupila ważne jest, aby legowisko było miękkie, nie za duże, ale też nie zbyt małe - po prostu wygodne, dobrane odpowiednio do gabarytów pieska.

- Legowiska z oparciem są dość popularne i uchodzą za najlepsze, najbardziej klasyczne dla psów. Wygodne, miękkie boczne oparcia sprawiają, że psy czują się w takim posłaniu bezpiecznie. Legowisko dla psa z oparciem jest idealne dla każdej rasy psiaka - czytamy na stronie lillypetshop.pl.

Do wyboru są też same poduszki, bez oparcia. Nie są tak wygodne jak posłania typu sofa, ale te o odpowiedniej grubości spełnią swoją rolę. Istotne jest, aby Twój pupil mógł swobodnie się wyciągnąć. Jak podkreślono na stronie johndog.pl, aby dobrze dobrać rozmiar legowiska, zmierz czworonoga od pyska po nasadę ogona oraz od czubka głowy po końce łap.

- Wybierając rozmiar legowiska, dodaj kilka centymetrów zapasu, a będziesz miał pewność, że leżanka dla psa nie jest za mała. Świetnie, gdyby choć z jednej strony była podpórka na pyszczek albo gdyby miał jakąś poduszeczkę lub kocyk. A już najszczęśliwszy by był, gdyby zimą łóżeczko izolowało od zimna z podłogi i grzało brzuszek, a latem by nie było mu na nim gorąco – zauważono na johndog.pl.

Czytaj także:

Jaki materiał na legowisko dla psa wybrać?

Materiał, z którego jest wykonane legowisko powinien mieć dobrą przepuszczalność powietrza. Kolor można dobrać odpowiednio do barwy umaszczenia naszego pupila. Przykładowo, na białym legowisku będzie widoczna sierść naszego czworonoga. Z jakich materiałów może być wykonane legowisko dla psa?

  • Tkaniny - welur, minky, bawełna, antara, kodura, suedin.
  • Drewno.
  • Wiklina lub rattan.

Istotne jest także wypełnienie pokrowca, dobrze, aby było odporne na odkształcenia. Tym bardziej, jeśli nasz czworonóg dużo waży.

- Producenci do tworzenia wypełnień legowiska najczęściej stosują kulki silikonowe – jest to poliestrowe włókno z dodatkiem silikonu. Nie odkształca się pod wpływem ciężaru, jest bardzo komfortowe i przeciwalergiczne, co docenią właściciele psów-alergików. Można również spotkać się z wypełnieniem w postaci pianki tapicerskiej, która bardzo często stosowana jest w legowiskach ortopedycznych - informuje serwis glamdog.pl.

Stylowe legowisko dla psa - zobacz nasz ranking, zdjęcia i ceny