Tapety ścienne - nowoczesne i modne tapety w kropki, na jednej ścianie, fototapety z efektem głębi

2023-11-15 10:14

Czy tapety są jeszcze modne? Oczywiście! Wybraliśmy dla was niepowtarzalne tapety ścienne w motywy kwiatowe, przestrzenne 3D, wzory geometryczne i w stylu vintage? 19 pięknych zdjęć.

Spis treści

  1. Ile tapety potrzebuję?
  2. Jaki wzór wybrać?
  3. Tapeta w stylu vintage
  4. Tapeta w kwiaty
  5. Tapeta w jednym kolorze
  6. Tapeta imitująca batik
  7. Tapeta w stylu lat 60.
  8. Tapeta jak płytki ceramiczne
  9. Szukasz innych sposobów na dekorację wnętrza. Oto 17 pomysłów, dzięki którym odmienisz mieszkanie
Tapety ścienne - rodzaje i sposób nałożenia

Tapety i fototapety zawładnęły naszymi ścianami.  Zobacz, jakie wzory są najmodniejsze, które nigdy się nie zestarzeją. Każda opowie ci inną historię. Przeniesie do świata przyrody lub geometrii, wprowadzi do pokoju odpowiedni klimat. Stanie się też przedmiotem rozmów zachwyconych nią gości. Przed zakupem jednak odpowiedz sobie na ważne pytanie.

Ile tapety potrzebuję?

Aby to ustalić, podziel długość rolki przez wysokość ściany i dodaj połowę tzw. powtórzenia wzoru (jest podawany na etykiecie, np. 52 cm). Przykład? Dł. rolki to 10 m. Wys. ściany i 1/2 powtórzenia wzoru: 2,6 m + 0,26 m = 2,86 m. 10 : 2,86 = 3,3. Czyli z rolki otrzymasz 3 paski z zapasem. Teraz sprawdź szer. tapety. 0,52 m? To oznacza, że rolka wystarczy na 1,56 m szer. ściany. Ściana liczy 3 m? Potrzebujesz 2 rolek.

Jaki wzór wybrać?

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów modnych tapet na ścianę w pięknych aranżacjach. Więcej zdjęć i praktyczne porady znajdziesz w naszej galerii.

Coraz częściej stosujemy tapety w łazienkach. Oto piękna łazienka jak salon. Jest wyjątkowa, nie tylko dzięki tapecie

Tapeta w stylu vintage

Barwne elementy zaczerpnięte z przyrody, nieco w stylu vintage – świetnie pasują zarówno do mebli i dodatków z lat 60., jak i ultranowoczesnych.

Tapeta we wzory kwiatowe
Autor: serwis prasowy marki Pip Studio Na zdj. tapeta papierowa Cherry Pip Off White, rolka 0,52x10 m, pipstudio.com

Tapeta w kwiaty

Dzięki ciemnemu tłu nawet kwiecista ściana może nabrać odrobinę głębi. Lubisz zabawę detalami? „Wyciągnij” z tapety kilka barw i zastosuj je w aranżacji pokoju.

tapeta w kwiaty
Autor: serwis prasowy Boråstapeter Na zdj. tapeta Alicia, Beautiful Tradition marki Boråstapeter, fizelina, rolka 0,53x10 m.

Tapeta w jednym kolorze

Spokojny, naturalny odcień zielonego pozwala oczom odpocząć, pięknie komponuje się z bielą, drewnem i różem. Polecamy go do strefy relaksu w salonie czy sypialni.

Tapeta w salonie
Autor: serwis prasowy Boråstapeter Na zdj. tapeta Pigment Minty Sea 7992, Boråstapeter, fizelina, rolka 0,53x10,05 m.

Tapeta imitująca batik

A może jednak batik? Bez względu na to, z czym kojarzy ci się ta okładzina ścienna, nie można odmówić jej dekoracyjnego efektu. Poziomy pas w kolorze szmaragdowym pełni też funkcję praktyczną – optycznie poszerza ścianę.

Tapeta w salonie
Autor: serwis prasowy marki BN International Na zdj. panel Atelier 30624 marki BN Wallcoverings, na fizelinie, 280x279 cm.

Tapeta w stylu lat 60.

Tapetą Hotspot 804812 marki Rasch wyrazisz sympatię do stylu retro oraz energetycznej palety barw. Lepiej użyj jej jednak maksimum na jednej ścianie, by nie zdominowała i zacieśniła pokoju.

tapeta vintage
Autor: serwis prasowy marki Rasch

Tapeta jak płytki ceramiczne

Naklejanie tapety jest o wiele łatwiejsze niż płytek, a efekt wizualny – bardzo podobny (dowód powyżej). Dzięki tapecie Spanish Tiles (winyl na papierze), możesz poczuć się jak w wiekowym pałacu w Hiszpanii lub Portugalii. Nadaje się też do stosowania w kuchni i łazience.

tapeta patchwork
Autor: serwis prasowy leroymerlin.pl Na zdj. Venue 342063 marki Eijffinger, podkład fizelinowy, zmywalna, podwyższona odporność na działanie ognia i światła słonecznego, przesunięcie wzoru 32 cm, rolka 0,52x10 m/

Szukasz innych sposobów na dekorację wnętrza. Oto 17 pomysłów, dzięki którym odmienisz mieszkanie