Sprzedaj mieszkanie szybko! Home staging – co to jest? Sprawdź sposoby, które pomogą Ci podnieść wartość mieszkania
Chcesz sprzedać mieszkanie bez dużego nakładu pieniędzy? Na pomoc przychodzą osoby, które znają się na home stagingu. Co to oznacza? Specjaliści przygotowują nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu tak, aby podnieść jego atrakcyjność i przyśpieszyć czas finalizacji transakcji. Potocznie jest to także nazywane "flipem". Co to jest flip i home staging? Wyjaśniamy i podpowiadamy, jak możesz zrobić to samodzielnie.
Autor: Pexels/Vecislavas Popa
Jak przygotować mieszkanie do sprzedania lub wynajęcia?
Home stager to osoba, która aranżuje przestrzeń tak, aby podkreślić atuty nieruchomości bez dużych nakładów finansowych. Mieszkania, które przechodzą delikatny remont zyskują na rynku wyższą wartość i często znajdują nowego właściciela o wiele szybciej niż przed remontem.
Spis treści
- Co zrobić, aby mieszkanie zyskało atrakcyjniejszy wygląd?
- Usuń rzeczy, które indywidualizują mieszkanie
- Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Odmaluj ściany
- Zadbaj o atrakcyjne dodatki
- Masz balkon lub taras? Zaaranżuj go!
- Przygotuj mieszkanie do sprzedania lub wynajmu. Zainspiruj się!
- Czytaj więcej:
Co zrobić, aby mieszkanie zyskało atrakcyjniejszy wygląd?
Chcąc sprzedać lub wynająć mieszkanie należy posprzątać je ze zbędnych rzeczy. Pozostawione w rogach kartony czy inne bibeloty nie wyglądają atrakcyjnie. Podłogi powinny być odkurzone i umyte. Zwróć uwagę na miejsca pod łóżkiem, tapczanem czy meblami. Są to punkty, o których często się zapomina, a nic nie odstraszy kupującego bardziej niż kłęby kurzu i brudu. To samo tyczy się fug w łazience oraz kuchni.
Jeśli podłogę pokrywa parkiet można go odświeżyć. Zniszczone dywany i wykładziny lepiej wymienić na nowe. Chyba, że panele czy parkiet są w dobrym stanie. Drewniana podłoga wygląda elegancko i sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne.
Usuń rzeczy, które indywidualizują mieszkanie
Długo zamieszkiwane mieszkanie jest pełne naszych ulubionych przedmiotów. Miłośnicy minimalizmu pewnie nie muszą się tym martwić, ale warto jednak zadbać, aby mieszkanie było uniwersalne. Usuń z niego pamiątki, plakaty czy ramki ze zdjęciami. To samo tyczy się rzeczy związanych z naszym wyznaniem czy polityką. Osoba, które chce kupić mieszkanie musi czuć, że może stworzyć tam swoją, indywidualną przestrzeń.
Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Odmaluj ściany
Tanim i szybki sposobem na odświeżenie mieszkania jest malowanie. Najlepiej zdecydować się na jasne, ciepłe barwy, które optycznie powiększą przestrzeń. Wybierz biel, beż lub szarość - kolory, które będą neutralne i zwykle podobają się najemcom. Na ścianach warto powiesić gustowne obrazy - na przykład coś abstrakcyjnego.
W sklepach dostępne są także farby do płytek. Możesz odświeżyć nimi łazienkę lub kuchnię bez dużych nakładów pieniędzy. Jest to możliwe, gdy płytki nie są połamane. W innym przypadku, może nie wyglądać to zbyt dobrze.
Zadbaj o atrakcyjne dodatki
Mimo że pozbyliśmy się wszelkich dodatków z mieszkania, warto ustroić je czymś co nada mu charakteru. Dobrym pomysłem jest zakup świeżych kwiatów czy owoców do kuchni.Uwagę kupujących zwróci także oświetlenie - stylu nadadzą lampy stojące i te wiszące. Zadbaj także o stół, kładąc na nim obrus czy bieżnik.
Masz balkon lub taras? Zaaranżuj go!
Balkon lub taras zyskają nowego wyglądu, gdy zadbasz o rośliny. Drewniane lub kamienne donice wypełnione kwiatami dodają świeżości. W tym przypadku podstawą również jest czystość - podłoga powinna być dobrze umyta. Dodatkowo mógłby znajdować się tam stolik i krzesła bądź fotele. Dobrze zaaranżowany balkon lub taras to idealne miejsce do relaksu. Przekonają się też o tym potencjalni kupujący.
Przygotuj mieszkanie do sprzedania lub wynajmu. Zainspiruj się!
Autor: Pexels/Vecislavas Popa
Jak przygotować mieszkanie do sprzedania lub wynajęcia?
Czytaj więcej:
35-metrowe mieszkanie w stylu loft. Funkcjonalna przestrzeń w stylowej odsłonie
Autor: Mariusz Bykowski
Do urządzenia strefy dziennej posłużyła stara kanapa. Została przykryta białymi narzutami i stosem poduszek. Większość poszewek Ula farbowała samodzielnie. Stolik kawowy to dwie postawione obok siebie skrzynki na owoce. Na parapecie rośnie kolekcja szklanych pojemników i butelek, które żal wyrzucić.