Program do projektowania wnętrz: Sweet Home 3D i inne programy do projektowania domu

2018-08-28 14:22 Redakcja
SWEET HOME 3D: darmowe programy do projektowania wnętrz
Autor: materiały prasowe Sweet Home 3D Przykładowy projekt wnętrza wykonany w programie SWEET HOME 3D.

Program do projektowania, np. SWEET HOME 3D, pomaga wybrać meble i kolory, a także dopasować dodatki w aranżacji wnętrz. Przydatny program do projektowania domu usprawnia podejmowanie decyzji zakupów, dodatkowo zaś rozwija zmysł dekoratorski! Czas więc skorzystać z jego dobrodziejstw.

Program do projektowania pozwala samodzielnie zaprojektować wnętrza. Używając go, pożytecznie spędzimy czas i będziemy się świetnie bawić. Przedstawiamy popularny program do projektowania wnętrz, jakim jest Sweet Home 3D.

Korzyści z programu do projektowania wnętrz

Podczas projektowania i aranżacji wnętrz problemem jest nie tylko brak fachowej wiedzy, ale i wyobraźni. Często nie potrafimy porównać tego, co nam się podoba, z tym, co sprawdzi się w realnej przestrzeni. Na szczęście istnieje wiele programów do projektowania wnętrz dostępnych przez internet, które pomagają wybrać pasujące do siebie meble, kolory ścian, oświetlenie itd. W ten sposób za darmo przekonamy się, czy meble, które nam wpadły w oko, sprawdzą się obok siebie i czy będzie można ustawić je wygodnie w wybranym pokoju.

..  Jak urządzić pokój? Poradnik krok po kroku >>>

Program do projektowania: darmowy program Sweet Home 3D

Program do projektowania wnętrz ściągamy, instalujemy, a następnie postępujemy według instrukcji - warto ją dokładnie przeczytać, aby poznać wszystkie pomocne triki. Większość bezpłatnych programów do projektowania wnętrz pozwala na podgląd naszych aranżacji w formacie 3D, zapisywanie, drukowanie, wielokrotną edycję. W odróżnieniu od innych darmowych programów do projektowania wnętrz Sweet Home 3D umożliwia aranżację kilku pomieszczeń w mieszkaniu naraz (czyli możemy od razu wirtulanie urządzić całe wnętrze domu, np. kuchnię z salonem, sypialnię, gabinet), a także pozwala bardzo dokładnie zdefiniować wymiary poszczególnych wnętrz w domu.

..  Jak łączyć kolory ścian w mieszkaniu? >>>

Program Sweet Home 3D umożliwia dowolne umiejscowienie ścian, wybór koloru drzwi, a także okien w domu. Przydatną funkcją jest możliwość wczytania pliku graficznego – skanujemy plan naszego mieszkania i możemy stworzyć jego dokładne odrysowanie w programie. Następnie na wybraną powierzchnię nanosimy wyposażenie z bazy zapisanej w programie. Sweet Home 3D jest darmowym programem służącym do aranżacji wnętrz, który umożliwia ustawiać meble na planie 2D z podglądem 3D. Sweet Home 3D jest dostępny w polskiej wersji językowej i może zostać uruchomiony na systemach Windows, Mac OS X 10.4/10.8, Linux and Solaris.

Do pobrania: program SWEET HOME 3D

Inne darmowe programy do projektowania wnętrz

Sweet Home 3D to tylko jeden z kilku programów, które pozwalają wirtualnie zaprojektować wnętrze. Inne aplikacje godne uwagi to np.:

  • p.Con.planner,
  • Autodesk Homestyler,
  • Roomstyler,
  • Live Interior 3D,
  • Sketchup Make,
  • Planer 3D,
  • Roomeon 3D-Planer,
  • PRO 100.

Program do projektowania domu: zobacz inspiracje na aranżacje salonu

Program do projektowania do świetny pomysł na sprawdzenie, jak w naszym wnętrzu będą wyglądały różne aranżacje. Lepiej się sprawdzi styl skandynawski czy glamour? A może nowoczesny? W galeriach znajdziecie podpowiedzi z różnymi aranżacjami wnętrz.