Parkiet przemysłowy: efektowna posadzka drewniana do każdego pomieszczenia

2023-04-19 16:50

Przedstawiamy parkiet przemysłowy – efektowne i niebanalne wyjście dla miłośników drewnianej podłogi. Rynek wnętrzarski bez ustanku zmienia się i ewoluuje, podobnie jak trendy w aranżacji wnętrz, lecz bez względu na to w jakim stylu urządza się mieszkanie, drewno nadal stanowi najbardziej uniwersalny materiał na posadzkę. Nie oznacza to jednak, że decydując się na drewnianą podłogę, jesteś ograniczony oklepanymi rozwiązaniami. 

Mozaika przemysłowa
Autor: serwis prasowy marki Dąbex Wytwórnia Parkietów Mozaika przemysłowa, jesion, Dąbex, sykomat.com.pl

Spis treści

  1. Parkiet przemysłowy: co to jest?
  2. Parkiet przemysłowy: do jakiego wnętrza?

Dawniej, dzięki odporności na ścieranie i odkształcanie, układany był w halach przemysłowych, dziś natomiast wykorzystuje się go jako nietuzinkowy, a zarazem praktyczny element aranżacji wnętrz mieszkalnych. Poznaj parkiet przemysłowy! Coraz częściej taki rodzaj podłogi drewnianej można spotkać w aranżacji wnętrz. Czy warto zastosować parkiet orzemysłowy w mieszkaniu?

Parkiet przemysłowy: co to jest?

Parkiet przemysłowy, zwany także mozaiką przemysłową lub parkietem sztorcowym, to rodzaj posadzki będący czymś pośrednim między mozaiką a brukiem. Taki parkiet wykonuje się z wąskich deszczułek o szerokości 8-10 milimetrów i grubości około 14-23 milimetrów – są więc one grubsze niż szersze. Deszczułki połączone są w płyty za pomocą taśmy samoprzylepnej (którą zrywa się po ich ułożeniu), mocuje się je do podłoża przy pomocy kleju. Główną zaletą parkietu sztorcowego (przemysłowego) jest jego niska cena oraz łatwość i szybkość układania, a także jego grubość, która zapewnia wieloletnią trwałość posadzki. Ponadto, dzięki korzystnemu układowi słojów i wielkości drewnianych elementów, mozaika przemysłowa może być wykonana praktycznie z każdego rodzaju drewna posadzkowego, nawet tego najmniej stabilnego i miękkiego. Dlatego, decydując się na drewnianą podłogę w formie parkietu przemysłowego, możemy kierować się jedynie względami estetycznymi, a nie specyfikacją drewna.

Parkiet przemysłowy: do jakiego wnętrza?

Podobnie jak inne rodzaje posadzki drewnianej, parkiet przemysłowy sprawdzi się właściwie w każdym wnętrzu, bez względu na to, czy jest ono zaaranżowane w stylu nowoczesnym, czy urządzone w bardziej tradycyjnym duchu. Mozaika przemysłowa może zarówno dodać ciepła nowoczesnemu wnętrzu, jak i nadać oryginalnego charakteru klasycznym pomieszczeniom.