Parkiet przemysłowy: efektowna posadzka drewniana do każdego pomieszczenia

2014-07-29 15:31

Przedstawiamy parkiet przemysłowy – efektowne i niebanalne wyjście dla miłośników drewnianej podłogi. Rynek wnętrzarski bez ustanku zmienia się i ewoluuje, podobnie jak trendy w aranżacji wnętrz, lecz bez względu na to w jakim stylu urządza się mieszkanie, drewno nadal stanowi najbardziej uniwersalny materiał na posadzkę. Nie oznacza to jednak, że decydując się na drewnianą podłogę, jesteś ograniczony oklepanymi rozwiązaniami. 

Spis treści

  1. Parkiet przemysłowy: co to jest?
  2. Parkiet przemysłowy: do jakiego wnętrza?
  3. Poradnik WIDEO: cyklinowanie parkietu

Dawniej, dzięki odporności na ścieranie i odkształcanie, układany był w halach przemysłowych, dziś natomiast wykorzystuje się go jako nietuzinkowy, a zarazem praktyczny element aranżacji wnętrz mieszkalnych. Poznaj parkiet przemysłowy! Coraz częściej taki rodzaj podłogi drewnianej można spotkać w aranżacji wnętrz. Czy warto zastosować parkiet orzemysłowy w mieszkaniu?

Parkiet przemysłowy: co to jest?

Parkiet przemysłowy, zwany także mozaiką przemysłową lub parkietem sztorcowym, to rodzaj posadzki będący czymś pośrednim między mozaiką a brukiem. Taki parkiet wykonuje się z wąskich deszczułek o szerokości 8-10 milimetrów i grubości około 14-23 milimetrów – są więc one grubsze niż szersze. Deszczułki połączone są w płyty za pomocą taśmy samoprzylepnej (którą zrywa się po ich ułożeniu), mocuje się je do podłoża przy pomocy kleju. Główną zaletą parkietu sztorcowego (przemysłowego) jest jego niska cena oraz łatwość i szybkość układania, a także jego grubość, która zapewnia wieloletnią trwałość posadzki. Ponadto, dzięki korzystnemu układowi słojów i wielkości drewnianych elementów, mozaika przemysłowa może być wykonana praktycznie z każdego rodzaju drewna posadzkowego, nawet tego najmniej stabilnego i miękkiego. Dlatego, decydując się na drewnianą podłogę w formie parkietu przemysłowego, możemy kierować się jedynie względami estetycznymi, a nie specyfikacją drewna.

Parkiet przemysłowy: do jakiego wnętrza?

Podobnie jak inne rodzaje posadzki drewnianej, parkiet przemysłowy sprawdzi się właściwie w każdym wnętrzu, bez względu na to, czy jest ono zaaranżowane w stylu nowoczesnym, czy urządzone w bardziej tradycyjnym duchu. Mozaika przemysłowa może zarówno dodać ciepła nowoczesnemu wnętrzu, jak i nadać oryginalnego charakteru klasycznym pomieszczeniom.

Poradnik WIDEO: cyklinowanie parkietu

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE