Już teraz przygotuj się na kolejny sezon. Pantone pokazał kolorystyczne trendy na 2023 r.

2022-09-19 12:18

Niedawno pisaliśmy o tym, że Dulux ogłosił kolorem roku 2023 obwołał Cudowny Beż. Teraz Instytut Pantone opublikował swój raport na temat kolorystycznych trendów na wiosnę i lato przyszłego roku. Co się w nim znalazło? To niesamowita mieszanka mocnych i zdecydowanych kolorów uzupełniona pięcioma bardziej stonowanymi barwami.

pantone 2023 kolory
Autor: Instagram / Pantone

Założony w USA 1963 r. Instytut Pantone to firma, która pracowała swoją własną paletę barw, ale takżę zajmuje się prognozowaniem trendów. Raz w roku eksperci z instytutu wybierają kolor, który ma wieść prym w kolejnym roku. Ich wybór ma nie tylko wpływ na wnętrzarskie trendy czy produkty, jakie pojawią na rynku, ale też modę. W tamtym roku postawiono na Veri Peri – fiolet, przywodzący na myśl kwiaty barwinka.

Chociaż nie wiemy jeszcze, który kolor zostanie obwołany hitem przyszłego roku, to możemy co nieco próbować obstawiać, patrząc na tegoroczny raport na temat kolorystycznych trendów na wiosnę i lato 2023. 

Znamy natomiast już przyszłoroczny Kolor Roku Duluxa, który inspirował się naturą. Cudowny beż, o którym pisaliśmy tutaj, został uzupełniony dodatkowymi czterema paletami barw uzupełniających – te są wyważone i delikatne.

Tymczasem Pantone postawił na innego konia, a raczej konie. Mocny, wręcz owocowy pomarańcz, mocna czerwień i róż, ostry i jaskrawy niebieski i koral wpadający w miodowe odcienie to barwy – to m.in. te energetyczne barwy mają trendować przyszłym roku, jak tylko skończy się zima!

Dlaczego akurat one zostały wybrane? Odzwierciedlają modowe trendy, jakie pojawiły się podczas nowojorskiego Tygodnia Mody. Przewiduje się, że właśnie w przyszłym roku staną się one hitem na wszystkich wybiegach świata, a przy okazji będą królować nawet w sieciówkach!

Chociaż postawiono na dziesięć żywych barw, to jednak uzupełniono je pięcioma klasykami o bardziej neutralnych odcieniach, wyrażających ciszę i spokój. Tym samym stworzono paletę piętnastu kolorów, które mają łączyć “tradycję z postępem, wyciszające odcienie z tymi żywymi i pozytywnymi”.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE