Dulux wybrał Kolor roku 2023! Oto inspirowany naturą Wild Wonder

2022-09-16 9:22

Global Aesthetic Center AkzoNobel, właściciel marki Dulux, po raz dwudziesty w swojej historii wybrał Kolor Roku. W tym roku został nim Cudowny Beż (ang. Wild Wonder), barwa, która ma w harmonijny sposób związać człowieka z naturą. Ponadto zaprojektowano aż cztery różne palety, które pomogą w łatwy i spójny sposób urządzić konkretne wnętrze.

Cudowny Beż
Autor: Dulux

W jaki sposób Cudowny Beż został kolorem roku?

Jak co roku, zanim dokonano ostatecznego wyboru, specjaliści z AkzoNobel wsparci doświadczeniem i wiedzą ekspertów ds. wzornictwa przeanalizowali globalne trendy. Okazało się, że obecnie ludzie chętnie wracają do natury. To ona ich inspiruje i koi. Tym samym promienny i naturalny Cudowny Beż jest barwą określającą moment i chwilę, w której dokładnie teraz się znajdujemy.

Kolor roku 2023
Autor: Dulux

Jak wprowadzić Cudowny Beż do wnętrz?

Inspirowany przyrodą beż będzie doskonałym tłem dla innych, również wyrazistych kolorów. Aby jednak ułatwić pracę z tą barwą, Dulux przygotował cztery palety kolorów towarzyszących, które mogą być dodatkową inspiracją. Oto one!

Kolory dopełniające dulux
Autor: Dulux

Kolory natchnienia inspirowane nasionami

Kolory natchnienia - Dulux
Autor: Dulux

W tej palecie, inspirowanej lasami i ogrodami, znalazły się brązy, zielenie, a nawet delikatny fiolet. Barwy te świetnie współgrają z domowymi roślinami i drewnianymi meblami. Mają wnieść do wnętrz poczucie komfortu, spokoju i ukojenia.

Kolory natchnienia - Dulux
Autor: Dulux

Kolory energii zaczerpnięte z kwiecistych łąk

Kolory energii
Autor: Dulux

Kolory energii nawiązują z kolei do feerii barw łąk, ich różnorodności, często zaskakującej, ale jednocześnie niezwykle radosnej. Pomieszczenia inspirowane tą paletą będą energetyczne i radosne. Paleta ta daje duże pole do popisu do stworzenia niezwykle kolorowych i oryginalnych wnętrz, które mimo wszystko będą bardzo naturalne.

Kolory energii
Autor: Dulux

Kolory naturalne, bogate, ale wolne od przepychu

Kolory natury - Dulux
Autor: Dulux

Na stworzenie tej palety wielki wpływ miały barwy plonów, ale również materiały naturalnie występujące w przyrodzie. Znalazły się tu zatem odcienie wyschniętej trawy, zbóż, drewna czy nawet grzybów. Te barwy dzięki swojej prostocie dają spore pole do eksperymentów i łączenia z odważniejszymi kolorami. Świetnie wypadną w towarzystwie lnu, kamienia, rattanu czy drewna.

Kolory naturalne
Autor: Dulux

Kolory rytmu: delikatne i płynne

Kolory rytmu - Dulux
Autor: Dulux

Kolory rytmu nawiązują do wody, a w szczególności do brzegu morza, jego świeżości, płynności, ale i równowagi oraz spokoju. W tej palecie znalazły się barwy piasku, morza czy muszli.

Sypialnia - Dulux - Kolory rytmu
Autor: Dulux
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE