Montaż rolet wewnętrznych. Jak zamontować rolety okienne [WIDEO INSTRUKCJA]

2013-05-31 9:30

Montaż rolet wewnętrznych nie jest trudny. Aby prawidłowo zamontować rolety okienne wewnętrzne musisz poznać kilka zasad. Nasz ekspert na filmie wideo pokazuje, jak wygląda wzorcowy montaż rolety. Zobacz film-instrukcję, jak zamontować rolety do okien w 15 minut.

Roleta
Autor: agencjafree/living4media Roleta

Spis treści

  1. Rodzaje rolet: rolety okienne wewnętrzne
  2. Montaż rolet - instrukcja krok po kroku
  3. Wideo: montaż rolety wewnętrznej
  4. Dekoracje okna: rolety, zasłony, markizy - galerie zdjęć

Zobacz, jak samodzielnie zamontować rolety okienne z materiału. Pokazujemy instrukcję WIDEO jak zamontować rolety w kasecie. Montaż rolet jest prosty. Zobacz, jak prawidłowo zamontować rolety do okien. Rolety materiałowe można zamontować do skrzydła okiennego lub do ściany. Zapytaliśmy eksperta, jakie jeszcze inne systemy rolet mamy do wyboru i co należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Samodzielny montaż rolet zajmie Ci zaledwie 10 do 15 minut.

Zobacz też: Jak modnie upiąć zasłony i firanki? Porady i aranżacje>>

Rodzaje rolet: rolety okienne wewnętrzne

Dostępne są trzy rodzaje rolet: rzymska, w kasecie lub bez. Rolety rzymskie są wykonane z tkaniny frankowej bądź zasłony materiałowej. Są one łatwe w konserwacji, można ją wyczyścić w dowolny sposób i w każdych warunkach. Rolety w kasecie lub bez są zdecydowanie trudniejsze w pielęgnacji. Dlatego być może rolety materiałowe są dyskretne, praktyczne i wyglądają bardzo estetycznie. Rolety w kasecie są najczęściej wybierane, mają bogatą ofertę kolorystyczną, wykonane są z tkanin transparentnych, w pełni zaciemnione, wzorzyste, z metaliczną powłoką, która najlepiej odbija ciepło.

Sprawdź nasz poradnik: Wybieramy firanki do łazienki i salonu >>>

Montaż rolet - instrukcja krok po kroku

Jak zamontować rolety w kasecie: rolety materiałowe można przyczepić do skrzydła okiennego lub do ramy. Najczęściej wybierane są rolety z montażem do skrzydła okiennego. Jak zamontować rolety wewnętrzne instrukcja:

Sprawdź też: jak czyścić rolety i żaluzje >>>

1. Rozpakuj wszystkie elementy2. Dosuwamy kasetę do góry wnęki przyszybowej i ustawiamy kasetę w poziomie3. Wywiercamy 4 otwory.4. Przy użyciu dołączonych wkrętów przykręcamy kasetę śrubokrętem bądź wiertarką5. Zakładamy pokrywy na kasetę rolety6. Przed założeniem pokrywy od strony łańcuszka należy rozpiąć łańcuszek i przełożyć go przez otwór w pokrywie. 7. Naklejamy prowadnice rolety. Wycieramy dokładnie listwy. Przecieramy je za pomocą szmatki zmoczonej acetonem bądź spirytusem.8. Po zdjęciu taśmy zabezpieczającej naklejamy je do obu listwach przyszybowych.9. Ustawiamy dolne i górne wkłady zwijania. Mocuj najpierw dolny wkład, nie może się on opierać o listwę przyszybową. Powinien zatrzymywać się na równi z kasetą. Górną część zakładamy tuż przed kasetą.10. Uchwyt łańcuszka mocujemy ok. 10 cm od jego dolnego końca. Zamontowane łańcuszki nie mogą koligować z uchwytami.

Sprawdź też: materiał na rolety - jaki najlepszy?

Wideo: montaż rolety wewnętrznej

WIDEO: dokładny montaż rolet wewnętrznych zobaczysz na filmie - instrukcja

Rolety rzymskie – w Twoim stylu!
Rolety rzymskie we wnętrzu

Autor: mat. prasowe Anwis

Rolety rzymskie nie tylko chronią przed słońcem i zapewniają prywatność. Są również ozdobą, wprowadzając do wnętrza niepowtarzalny klimat

Kiedyś kojarzyliśmy je z wnętrzami bardzo klasycznymi, dziś wiemy, że doskonale sprawdzają się także w tych nowoczesnych. Wszystko zależy przecież od doboru materiału, a tu możliwości są wprost nieograniczone. Efektowne fałdy powstające po podciągnięciu rolet doskonale prezentują się w pokojach dziennych, sypialniach i kuchniach. Mogą być instalowane do ściany lub do sufitu, choć nie tylko!

Zupełnie nowym i praktycznym rozwiązaniem są rolety rzymskie w systemie RVS. Jest on montowany w świetle szyby, a co za tym idzie - nie utrudnia otwierania skrzydeł okiennych. To rozwiązanie, które zapewnia swobodę w przesłanianiu dowolnie wybranej części okna. Rynny takiej rolety (górną i dolną) możesz dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej, za pomocą wygodnych uchwytów. W ten sposób roleta utworzy w oknie efektowne zakładki.

Więcej w specjalnym serwisie stylikomfort.urzadzamy.pl oraz na anwis.pl

Dekoracje okna: rolety, zasłony, markizy - galerie zdjęć

Zobacz galerię zdjęć - inspiracje na aranżacje okien. Wybieramy rolety, zasłony i firany.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE