Jak ukryć kable?

2014-05-09 11:07

Co zrobić z kablami we wnętrzu? Ludzie latają w kosmos, ale kabli trwale się wyzbyć nadal nie potrafią. Plączące się na podłodze przedłużacze i wciśnięte siłą pod szafki przewody, to irytujący i "wypadkogenny" obraz większości domów. Podpowiadamy jak kreatywnie pozbyć się kablowego kłopotu i uczynić z ich wad - zalety.

Jak ukryć kable?
Autor: Marcin Czechowicz

Spis treści

  1. Jak ukryć kable: po pierwsze - jak najkrótsze
  2. Jak ukryć kable: po drugie - pokolorowane
  3. Jak ukryć kable: po trzecie - niewidoczne
  4. Jak ukryć kable: po czwarte - ciekawie "upięte"

Co zrobić, gdy nieestetyczne kable psują całą subtelnie organizowaną aranżację wnętrza? Są dwa sposoby: schowaj je lub... pokaż całemu światu!

Jak ukryć kable: po pierwsze - jak najkrótsze

Wielu problemów z plątaniną kabli da się uniknąć poprzez skrócenie ich do właściwej długości. Jeśli nie chcemy nieodwołalnie ciąć kabla z długości, udajmy tylko że są obcięte. Dostępnych na rynku jest wiele praktycznych "zwijaczy" (często w bardzo designerskich i przyjaznych kształtach), które ułatwiają zwinięcie kabla na żądaną długość. Są też różne systemy maskujące np. na ukrycie kabli od telewizora.

Jak ukryć kable: po drugie - pokolorowane

Dobrym pomysłem jest nadanie kablom koloru. Ich barwa może nawiązywać do aranżacji wnętrza lub totalnie się wyróżniać, np. fluorescencyjną zielenią lub pstrokatym wzorem. Jak to zrobić? Kable da się pomalować (farbą w sprayu) lub okleić, np. taśmą dekoracyjną, dostępną w wielu odcieniach i wzorach. Możesz również skorzystać z gotowych kolorowych kabli i wymienić.

Jak ukryć kable: po trzecie - niewidoczne

Kable zebrane w rurkę lub listwę maskującą są praktycznie nie widoczne. Pamiętać tylko należy, że przy takiej trwałej zabudowie przestawienie lampy czy drukarki wymagać będzie montażu listew od nowa...

Jak ukryć kable: po czwarte - ciekawie "upięte"

Poprowadzone po ścianie kable staną się prawdziwą ozdobą, jeśli nadamy ich biegowi kreatywną celowość. Idealnie we wnętrzach w stylu loftowych sprawdzą się przymocowane do ściany kable w intensywnym kolorze (np. czerwonym) "upięte" mocowaniem etapowym w ciekawy wzór czy nawet panoramę miasta.