Włóż do zmywarki folię aluminiową. Sztućce będą lśnić jak nowe

2023-06-02 14:57

Regularne mycie sztućców w zmywarce może sprawiać, że zaczną matowieć lub pokrywać się nieestetycznym białym osadem. Na szczęście istnieje prosty sposób, by przywrócić im dawny blask. Potrzebny ci będzie kawałek folii aluminiowej.

sztućce
Autor: tiktok.com/carolina.mccauley, getty images

Folia aluminiowa w zmywarce

Twarda woda to problem, z którym boryka się wiele domów w Polsce. Pranie lub mycie naczyń w twardej wodzie może przyczyniać się do powstawania kamienia, a w dłuższej perspektywie może nawet uszkodzić pralkę lub zmywarkę.

Osad negatywnie odbija się również na wyglądzie naczyń, szczególnie sztućców. Proces ten możemy jednak w bardzo prosty sposób odwrócić. Wystarczy zastosować genialny patent z folią aluminiową.

Jak to działa? Kawałek folii aluminiowej zgniatamy tak, by uzyskać kulkę wielkości piłki golfowej. Następnie umieszczamy ją w szufladzie ze sztućcami, dodajemy zwyczajowo detergent i włączamy urządzenie.

Po skończonym myciu zauważymy od razu, że sztućce wyglądają inaczej – są wyrazistsze i bez białego nalotu. Kulkę aluminiową możemy wykorzystać kilka razy – warto jednak co jakiś czas wymieniać ją na nową.

Dlaczego folia aluminiowa czyści sztućce?

Od razu wyjaśniamy, że to żadna magia. Patent z kuchennym „sreberkiem” działa, ponieważ między aluminium a detergentem w zmywarce zachodzi reakcja chemiczna, wymiana jonów, która sprawia, że osad niejako odkleja się od powierzchni sztućców i zostaje wypłukany z wodą. Ten proces często wykorzystywany jest do domowego czyszczenia srebra.

Źródło;

  • onet.pl
  • taseofhome.com
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE