Ręczniki zrobiły się twarde i szorstkie? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

2023-02-03 12:45

Twoje ręczniki są miękkie i puszyste tylko do pierwszego prania? Wszystkiemu winna jest nieodpowiednia pielęgnacja! Kiedy już dowiesz się, jak o nie dbać, nie popełnisz tego błędu i nie zniszczysz kolejnych ręczników. Oto 13 ważnych zasad.

Ręcznik Sodahl
Autor: Materiały prasowe / Sodahl

Każdy ręcznik po zakupie trzeba wyprać, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie on w ogóle wchłaniał wody. To także kwestia higieny. Pomyśl sobie, jaką drogę pokonał z fabryki do twojego domu i ile osób go przed tobą dotykało! 

Już to pierwsze pranie jest bardzo ważne, ponieważ, jeśli popełnisz swoje dotychczasowe błędy, może się okazać, że przyniosłeś ze sklepu piękny ręcznik, a z pralki wyciągniesz tylko mgliste wspomnienie o nim.

Ręczniki Meraki
Autor: Materiały prasowe/Meraki

Jak prawidłowo dbać o ręczniki? 13 zasad

 1. Nowy ręcznik włóż na noc do wiaderka z zimną wodą. To otworzy jego włókna.
 2. Nie wszystkie ręczniki pierz razem. Segreguj je według kolorów. Nie pierz ich też z ubraniami. 
 3. Ręczniki pierz w temperaturze maksymalnie 60°C! Wyższa temperatura sprawi, że będą szorstkie. Najlepiej sprawdź na metce, jaką temperaturę prania zaleca producent.
 4. Na pralce ustaw program do ręczników, a jeśli go nie masz, do delikatnych tkanin.
 5. Nie używaj do prania proszków do prania, ale płynów lub kapsułek. Proszek bardzo trudno wypłukać z ręcznika. Dozuj płyn oszczędnie, nie przesadzaj z ilością.
 6. Możesz prać też ręczniki bez sklepowych detergentów. Wykorzystaj sodę oczyszczoną. Do szufladki wsyp pół szklanki. Aby pranie pięknie pachniało, użyj jeszcze kilku kropel dowolnego olejku eterycznego.
 7. Zapomnij o płynach zmiękczających i wybielaczach. Jeśli ich użyjesz, ręcznik będzie jak nowy… i nie będzie wchłaniał wody.
 8. Zostaw trochę miejsca w pralce. Wypełnij ją maksymalnie w 70 proc. Jeśli naładujesz pralkę po brzegi, ręczniki ani się nie wypiorą, ani nie wypłukają.
 9. Wirowanie niszczy ręczniki, dlatego na pralce ustaw jak najmniejsze!
 10. Jak suszyć ręczniki? Możesz z powodzeniem użyć suszarki albo po prostu rozwiesić je na zewnątrz. Pamiętaj, aby wcześniej dobrze je strzepnąć!
 11. Ręczniki do rąk pierz co trzy dni, ręczniki, których używasz po kąpieli, raz w tygodniu. Pamiętaj, aby zawsze dobrze je wysuszyć.
 12. Nigdy nie prasuj ręczników! Będą sztywne i płaskie, a nie o to chodzi.
 13. Ręczniki trzymaj w otwartych szafkach. Zapewnij im przewiew.

Przeczytaj również:

Źródło: kingofcotton.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE