Nietypowe zastosowania papieru do pieczenia. Jeden arkusz wyczyści twoją łazienkę

2023-03-27 14:43

Woskowany papier do pieczenia sprawdza się nie tylko do kulinarnych wypieków. Okazuje się, że z jego pomocą można też przywrócić blask łazienkowej armaturze i pozbyć się uciążliwego kurzu z szafek czy podłogi. Poznaj najciekawsze zastosowania papieru do pieczenia.

papier do pieczenia
Autor: getty images

Papier woskowany do armatury

Papier woskowany świetnie sprawdza się do czyszczenia i nabłyszczania zarówno łazienkowej, jak i kuchennej armatury. Wystarczy urwać kawałek papieru i potrzeć nim o chromowaną baterię.

Wosk, którym pokryty jest papier nie tylko usunie brzydki osad i nabłyszczy powierzchnię baterii, ale również zostawi na niej warstwę ochronną, która zabezpieczy armaturę przed osiadaniem kurzu i tworzeniem się osadu.

Papier do pieczenia – pogromca kurzu

Papier do pieczenia warto również wykorzystać do usuwania kurzu z szafek oraz podłogi. To bardzo proste – wystarczy przymocować do mopa kawałek papieru woskowanego i przetrzeć nim podłogę.

Papier zbierze brud i kurz również z szafek. Jeśli górna zabudowa kuchenna nie sięga sufitu, warto na jej szczycie położyć kilka arkuszy papieru woskowanego. Zbiorą one kurz, który później łatwo usuniemy, zamiast trudzić się z przecieraniem tego miejsca w tradycyjny sposób.

Inne zastosowania papieru do pieczenia

Papier do pieczenia to również sprzymierzeniec w walce z zamkami do odzieży, wieszaków w szafach czy drzwi kabin prysznicowych, które przesuwają się opornie lub zbyt głośno. By uzyskać lepszy i cichy poślizg warto przetrzeć te miejsca papierem woskowanym – i gotowe!

Papier do pieczenia dobrze poradzi sobie z wilgocią. Możemy więc położyć go na desce do krojenia, gdy obrabiamy na niej mięso. Sok wchłonie w papier, a późniejsze czyszczenie deski będzie dużo łatwiejsze i bardziej higieniczne.

Co więcej, papierem do pieczenia możemy wyłożyć także półki w lodówce. Ten patent z jednej strony ułatwi późniejsze sprzątanie – zamiast szorować półek, wystarczy wymienić arkusz papieru. Z drugiej strony papier woskowany pochłonie nadmiar wilgoci, dzięki czemu lodówka będzie lepiej pracować.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE