Nietypowe zastosowania papieru do pieczenia. Jeden arkusz wyczyści twoją łazienkę

2023-03-27 14:43

Woskowany papier do pieczenia sprawdza się nie tylko do kulinarnych wypieków. Okazuje się, że z jego pomocą można też przywrócić blask łazienkowej armaturze i pozbyć się uciążliwego kurzu z szafek czy podłogi. Poznaj najciekawsze zastosowania papieru do pieczenia.

papier do pieczenia
Autor: getty images

Papier woskowany do armatury

Papier woskowany świetnie sprawdza się do czyszczenia i nabłyszczania zarówno łazienkowej, jak i kuchennej armatury. Wystarczy urwać kawałek papieru i potrzeć nim o chromowaną baterię.

Wosk, którym pokryty jest papier nie tylko usunie brzydki osad i nabłyszczy powierzchnię baterii, ale również zostawi na niej warstwę ochronną, która zabezpieczy armaturę przed osiadaniem kurzu i tworzeniem się osadu.

Papier do pieczenia – pogromca kurzu

Papier do pieczenia warto również wykorzystać do usuwania kurzu z szafek oraz podłogi. To bardzo proste – wystarczy przymocować do mopa kawałek papieru woskowanego i przetrzeć nim podłogę.

Papier zbierze brud i kurz również z szafek. Jeśli górna zabudowa kuchenna nie sięga sufitu, warto na jej szczycie położyć kilka arkuszy papieru woskowanego. Zbiorą one kurz, który później łatwo usuniemy, zamiast trudzić się z przecieraniem tego miejsca w tradycyjny sposób.

Inne zastosowania papieru do pieczenia

Papier do pieczenia to również sprzymierzeniec w walce z zamkami do odzieży, wieszaków w szafach czy drzwi kabin prysznicowych, które przesuwają się opornie lub zbyt głośno. By uzyskać lepszy i cichy poślizg warto przetrzeć te miejsca papierem woskowanym – i gotowe!

Papier do pieczenia dobrze poradzi sobie z wilgocią. Możemy więc położyć go na desce do krojenia, gdy obrabiamy na niej mięso. Sok wchłonie w papier, a późniejsze czyszczenie deski będzie dużo łatwiejsze i bardziej higieniczne.

Co więcej, papierem do pieczenia możemy wyłożyć także półki w lodówce. Ten patent z jednej strony ułatwi późniejsze sprzątanie – zamiast szorować półek, wystarczy wymienić arkusz papieru. Z drugiej strony papier woskowany pochłonie nadmiar wilgoci, dzięki czemu lodówka będzie lepiej pracować.