Nie wyrzucaj torebek po herbacie do kosza - włóż je do sedesu. Efekt cię zaskoczy

2022-10-26 14:32

Wszyscy wiemy, jak doskonale z zabrudzeniami w domu radzi sobie soda, cytryna czy ocet. Do tego grona można teraz zaliczyć również i herbatę! Okazuje się, że popularny napój świetnie radzi sobie z nieestetycznym osadem w toalecie.

herbata
Autor: getty images

Wrzuć torebki z herbatą do sedesu

Coraz chętniej sięgamy po domowe środki czyszczące niż po sklepową chemię. Nic dziwnego – w końcu przygotowane samodzielne specyfiki są dużo tańsze i zdrowsze niż żrące detergenty ze sklepu.

W internecie porad dotyczących wykorzystania różnego rodzaju produktów do sprzątania jest mnóstwo. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej… Warto jednak samemu je przetestować i zobaczyć, czy dany patent nam odpowiada.

Pisaliśmy ostatnio o aspirynie, która nie tylko leczy ból i przeziębienie, ale również jest bardzo skuteczna w walce z brudem, osadami i uciążliwym kamieniem. Większość osób jest też zaznajomiona z mocą sody i octu. W internecie nie brak też zwolenników coca-coli, która jest ponoć świetnym „odrdzewiaczem”.

Ogromnym zainteresowaniem pań domu cieszy się również inny popularny napój. To czarna herbata, a dokładnie herbata ekspresowa zamknięta w wygodnych w użyciu torebkach.

Jeśli raczysz się kubkiem herbaty każdego dnia, nie wyrzucaj zużytych torebek. Wykorzystasz je później do… wyczyszczenia osadu z muszli klozetowej.

Na polskich i zagranicznych forach internetowych ten prosty, choć dość nietypowy patent na czystą toaletę cieszy się ogromną popularnością. Użytkowniczki zarzekają się, że trik z torebkami herbaty działa. Warto go więc wypróbować. Oto jak to zrobić:

1. Do muszli wrzuć 3 większe torebki po zaparzonej herbacie.

2. Zostaw na 20-30 minut (zagraniczne fora zalecają raczej kilka godzin, polskie – do pół godziny; warto więc wypróbować każdą z tych opcji).

3. Spłucz wodę i przy pomocy szczotki dokładnie wyszoruj wnętrze muszli. Po osadzie i kamieniu powinno pozostać tylko mgliste wspomnienie.

Pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością torebek – jeśli będzie ich za dużo mogą zatkać rury.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE