Masz dość osadu na kabinie prysznicowej? Problem rozwiąże produkt, który masz w kuchni

2022-11-10 9:25

Nieestetyczny osad z kamienia na kabinie prysznicowej to problem, z którym mierzy się wiele osób. By cieszyć się czystymi, błyszczącymi szybami i pożegnać zacieki bez żmudnego szorowania wystarczy zastosować jeden produkt. Większość z nas ma go w kuchni.

prysznic
Autor: getty images

Osad z kamienia

Powodem powstawania osadu na szybach kabiny prysznicowej jest twarda woda. Parując, zostawia ona na szklanej powierzchni nieestetyczne zacieki, które trudno jest usunąć.

Dobrym, ekologicznym i przede wszystkim naturalnym sposobem na radzenie sobie z osadem na kabinie prysznicowej jest roztwór wody z octem. Niestety, ten domowy specyfik wydziela intensywny zapach, który może być dla wielu osób drażniący.

Istnieje inny sposób na walkę z osadem. Prosty, skuteczny i bezzapachowy. Okazuje się, że z kamieniem w kabinie prysznicowej doskonale radzi sobie środek, z którego korzysta wielu posiadaczy zmywarek. To nabłyszczacz.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak wyczyścić baterię prysznicową, deszczownicę, słuchawkę od prysznica?

Nabłyszczacz do zmywarki

Nabłyszczacz do zmywarki usuwa osad z kabiny prysznicowej? Tak, i to bezbłędnie! Używany w zmywarkach, nabłyszczacz nie tylko służy nadawaniu naczyniom blasku.

Ten specyfik skutecznie neutralizuje resztki innych detergentów do zmywania, przyspiesza suszenie i zapobiega powstawaniu kamienia wewnątrz zmywarki.

Wszystko dzięki substancjom zmiękczającym wodę i zmniejszającym jej napięcie powierzchniowe. To właśnie one odpowiadają za hydrofobowe właściwości nabłyszczacza do zmywarek.

W efekcie woda łatwiej spływa z powierzchni naczyń i nie tworzy na nich kropli, a więc i białego osadu i zacieków. Aż kusi, by te właściwości nabłyszczacza wykorzystać do czyszczenia szklanych drzwi kabiny prysznicowej!

Jak się za to zabrać? To proste! Wystarczy przelać płyn do nabłyszczania zmywarek do butelki z atomizerem i spryskać zabrudzoną powierzchnię prysznica. Produkt zostawiamy na kilka minut, a następnie przecieramy lekko wilgotną szmatką. Na koniec należy szybę kabiny wytrzeć do sucha ręcznikiem papierowym. I gotowe! Kabina będzie jak nowa - idealnie czysta i lśniąca.

Jeśli nie mamy butelki z atomizerem, możemy bezpośrednio wylać odrobinę nabłyszczacza na suchą ściereczkę z mikrofibry i przetrzeć nią szybę. Zostawiamy na kilka minut, a potem przecieramy powierzchnię wilgotną szmatką i suchym ręcznikiem papierowym.

PRZECZYTAJ TEŻ: Odpływ w prysznicu. Jak się go czyści, jaki typ najłatwiej utrzymać w czystości?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE