Kosztuje kilka złotych, a może być świetnym sposobem na białe fugi. 30 minut i gotowe!

2022-12-05 13:43

O jasne fugi trzeba dbać, bo nawet nie zorientujesz się, kiedy biel zamieni się w żółć, a kremy i beże nawet w paskudne brązy. Zanim sięgniesz po grube działa i chemię, spróbuj tego triku z wodą utlenioną. Efekt czyszczenia fug wodą utlenioną naprawdę może cię zaskoczyć.

Czyszczenie fug wodą utlenioną
Autor: Getty Images/FotoDuets, Getty Images/wattanaphob

Poza tym, że woda utleniona to przede wszystkim środek, którym odkażamy rany, może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Znane są jej właściwości utleniające i rozjaśniające. W latach 80. i 90. kobiety niekiedy zamiast po farby, sięgały właśnie po nią, by nieco zmienić kolor swoich włosów!

Jak wyczyścić fugi za pomocą wody utlenionej?

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić fugi za pomocą wody utlenionej, to na szczęście nie będzie to zbyt skomplikowany proces. Przy okazji nie narazisz się na duży wydatek, ponieważ woda utleniona kosztuje raptem kilka złotych. W aptekach i drogeriach dostępna jest ta o stężeniu 3 procent.

Czyszczenie fug za pomocą wody utlenionej
Autor: Getty Images/AndreyPopov

Czyszczenie fug za pomocą wody utlenionej - instrukcja

  1. Czyszczenie fug rozpocznij od umycia ich za pomocą łagodnego detergentu. Chodzi o to, żeby usunąć kurz i ewentualny brud. 
  2. Jeśli fugi są pozachodzone, przyklejone są do nich różne rodzaju nieczystości, chcąc uzyskać idealny efekt, nie unikniesz szorowania szczotką. Możesz użyć do tego również szczoteczki do zębów. Osobiście polecam elektryczną.
  3. Kiedy fugi są już czyste i suche, polej dokładnie każdą fugę wodę utlenioną. Pozwól jej działać przez około 30 minut. 
  4. Po tym czasie jeszcze raz szczoteczką wyszoruj fugi, a następnie przetrzyj je czystą wodą, tak aby usunąć z nich wodę utlenioną. 

Ten zabieg możesz powtarzać wielokrotnie, aż będziesz zadowolony z efektu. Możesz również spróbować wymieszać wodę utlenioną z sodą, tak aby utworzyć niezbyt wodnistą papkę i dopiero wtedy nałożyć ją na fugi.

Przeczytaj również:

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE