Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Te produkty na pewno masz w domu!

2023-10-20 9:52

Skąd się bierze osad na prysznicu? Wszystkiemu winna jest twarda woda! Zacieki, jakie pozostają na szybie, są trudne do usunięcia. Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? To, co rozwiąże twój problem, znajdziesz w... kuchni. To doskonały patent na uporczywy kamień!

Mycie szyb
Autor: Getty Images/Ilja Enger-Tsizikov

Spis treści

  1. Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Pomoże nabłyszczacz do zmywarki 
  2. Osad w kabinie prysznicowej — skąd się bierze?

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Pomoże nabłyszczacz do zmywarki 

Jak usunąć osad z kabiny? Z kamieniem w kabinie prysznicowej doskonale radzi sobie środek, z którego korzysta wielu posiadaczy zmywarek. To nabłyszczacz.

Nabłyszczacz do zmywarki usuwa osad z kabiny prysznicowej? Tak, i to bezbłędnie! Używany w zmywarkach, nabłyszczacz nie tylko służy nadawaniu naczyniom blasku.

Ten specyfik skutecznie neutralizuje resztki innych detergentów do zmywania, przyspiesza suszenie i zapobiega powstawaniu kamienia wewnątrz zmywarki.

Wszystko dzięki substancjom zmiękczającym wodę i zmniejszającym jej napięcie powierzchniowe. To właśnie one odpowiadają za hydrofobowe właściwości nabłyszczacza do zmywarek.

W efekcie woda łatwiej spływa z powierzchni naczyń i nie tworzy na nich kropli, a więc i białego osadu i zacieków. Aż kusi, by te właściwości nabłyszczacza wykorzystać do czyszczenia szklanych drzwi kabiny prysznicowej!

Jak się za to zabrać? To proste! Wystarczy przelać płyn do nabłyszczania zmywarek do butelki z atomizerem i spryskać zabrudzoną powierzchnię prysznica. Produkt zostawiamy na kilka minut, a następnie przecieramy lekko wilgotną szmatką. Na koniec należy szybę kabiny wytrzeć do sucha ręcznikiem papierowym. I gotowe! Kabina będzie jak nowa - idealnie czysta i lśniąca.

Jeśli nie mamy butelki z atomizerem, możemy bezpośrednio wylać odrobinę nabłyszczacza na suchą ściereczkę z mikrofibry i przetrzeć nią szybę. Zostawiamy na kilka minut, a potem przecieramy powierzchnię wilgotną szmatką i suchym ręcznikiem papierowym.

Osad w kabinie prysznicowej — skąd się bierze?

Powodem powstawania osadu na szybach kabiny prysznicowej jest twarda woda. Parując, zostawia ona na szklanej powierzchni nieestetyczne zacieki, które trudno jest usunąć.

Alternatywnym do nabłyszczacza, ekologicznym sposobem na osad w kabinie prysznicowej jest roztwór wody z octem. Niestety, ten domowy specyfik wydziela intensywny zapach, który może być dla wielu osób drażniący.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak usunąć rysy z płyty indukcyjnej? 3 sprawdzone sposoby

Kultowe przedmioty PRL QUIZ Jak działają i do czego służą?

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot?
Przedmiot z PRL
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE