Domowy budżet: aplikacje pomagąjące oszczędzać pieniądze

2016-02-29 15:42 Anna Hankiewicz
Domowy budżet: aplikacje pomagąjące oszczędzać pieniądze
Autor: Thinkstockphotos.com Domowy budżet: aplikacje pomagąjące zarządzać finansami

Nie masz kontroli nad domowym budżetem? Z pomocą przyjdą aplikacje, które ułatwią zarządzanie wydatkami i domowymi finansami, aby zawsze wyjść na plus.

Aplikacje do zarządzania domowymi finansami są coraz bardziej popularne i pozwalają oszczędzać pieniądze. Takie aplikacje to coś więcej niż kalkulator. Możesz spisywać swoje wydatki i łatwo zarządzać budżetem.

Aplikacja budżet domowy: Money Lover

Użytkownik aplikacji Money Lover ręcznie wprowadza kwotę każdej transakcji. Wydatki są przedstawione na wykresie kołowym i posortowane według kilku kategorii, tj.: jedzenie, zabawa i relaks, czy zdrowie. Użytkownik określa budżet dla każdej kategorii i otrzymuje powiadomienie, gdy zbliża się do wyznaczonego limitu. Przejrzyste wykresy słupkowe pokazują linię trendu poszczególnych naszych wydatków, co ułatwia ich planowanie na kolejny miesiąc i pilnowania, gdzie możemy zaoszczędzić, gdzie przekraczamy budżet. Money Lover pozwala dodawać notatki, kontakty, zdjęcia, lokalizacje i przypomnienia, np. o terminie uregulowania rachunków.

Zobacz też: jak tanio odnowić pokój >>>

Aplikacja nie pobiera informacji o transakcjach online, dlatego użytkownik musi wprowadzać je ręcznie. Powtarzające się transakcje są zapamiętywane przez aplikację. Aplikacja Money Lover umożliwia obliczenie wysokości rat i odsetek, które przyjdzie nam zapłacić. W darmowej wersji Money Lover u dołu ekranu wyświetlają się reklamy banerowe. Na szczęście nie przeszkadzają one w korzystaniu z aplikacji.

Domowe finanse: aplikacja Microsoft Money Plus Sunset Deluxe

Jeśli chcesz śledzić finanse osobiste, umożliwi Ci to intuicyjna aplikacja Microsoft Money Plus Sunset Deluxe. Instalujemy ją na komputerze, a nie jak pozostałe aplikacje, o których mowa - na telefonie. Funkcje pozwalają na ręczne wprowadzanie transakcji oraz planowanie ich wydatków, aby mieć pewność, że wszystkie rachunki opłacimy na czas. Aplikacja umożliwia prognozowanie prywatnego przepływ gotówki - czyli zarządzanie domowym budżetem i finansami osobistymi. Dodatkowo posiada narzędzia do obsługi kredytów oraz pożyczek. Ponadto Microsoft Money Plus Sunset Deluxe umożliwia przegląd automatycznie generowanych raportów przychodów i kosztów, aktywów i pasywów oraz inwestycji. Warto podkreślić, że miesięczne raporty finansowe uwzględniają stawkę podatku dochodowego.

Oszczędzanie pieniędzy: aplikacja Blix

Po co przepłacać? Jesteś łowcą okazji i śledzisz akcje specjalne w ulubionych marketach? W takim razie aplikacja Blix powinna pojawić się na twoim smartfonie. Dzięki niej możesz zapoznać się z aktualnymi promocjami w największych sieciach sklepów oraz restauracji, tj.: Lidl, Biedronka, Rossmann, McDonald's, KFC, Reserved, Real, Tesco, Media Expert, Pepco, Cropp, czy House. Lista dostępnych gazetek promocyjnych jest przejrzysta, więc w kilka sekund znajdziesz to, czego szukasz. Strony gazetek wyświetlają się na całym ekranie telefonu i można je przybliżać. Z aplikacją Blix oszczędzimy czas, który poświęcilibyśmy na przeglądanie wszystkich tradycyjnych gazetek. Dzięki tej aplikacji możemy błyskawicznie zaplanować obiad w atrakcyjnej cenie, jeśli zamierzamy jeść poza domem. Możemy ustawić sobie powiadomienia o najnowszych gazetkach dostępnych w wybranych sklepach.

Budżet domowy: aplikacja ToCoMoje

Wychodząc ze sklepu, nie zapominajmy o paragonie. Konsumenci, którym zależy na rejestrowaniu wydatków, powinni skorzystać z aplikacji ToCoMoje, która przechowuje paragony w wersji elektronicznej. Zbieranie papierowych rachunków nie należy do naszych ulubionych czynności, ale zdecydowanie ułatwia zaponowania nad finansami osobistymi i prowadzenie domowego budżetu. Aplikacja umożliwia skanowanie telefonem paragonów, co ułatwia ich gromadzenie. Po zrobieniu zdjęcia, należy dodać podstawowe informacje: co kupiliśmy, kiedy i w jakim sklepie. Ponadto przypisujemy kategorię danego wydatku, aby ułatwić szybkie wyszukiwanie. Paragony przydają się nam nie tylko w okresie trwania gwarancji produktu, ale również pozwalają na kontrolę wydatków osobistych, które możemy podliczyć podczas comiesięcznego podsumowania domowego budżetu. W przypadku zniszczenia lub zagubienia telefonu, po zainstalowaniu aplikacji i zalogowaniu się na innym urządzeniu, użytkownik odzyska swoje dowody zakupu.