Do szafy z ręcznikami i pościelą włóż rolkę papieru toaletowego. Szybko poczujesz różnicę

2023-02-23 9:06

Wyobraź sobie, że otwierasz szafę i sięgasz po ręcznik lub pościel. Oczekujesz, że przywita cię piękny i pełen świeżości zapach. Co zrobić, gdy zamiast tego uderza cię fala stęchlizny? Z tym przykrym, ale całkiem powszechnym problemem poradzi sobie zwykły papier toaletowy.

papier toaletowy
Autor: getty images

Dlaczego ręczniki w szafie brzydko pachną?

Powodów, dla których trzymane w szafach ręczniki i pościel brzydko pachną jest kilka. Najbardziej oczywistym jest wkładanie prania do szafy, gdy jeszcze jest mokre. Ręczniki, zwłaszcza te większe i grubsze potrzebują więcej czasu, by odprowadzić wilgoć. Ponadto, w warunkach domowych pranie schnie dłużej i może też przenikać zapachami z otoczenia.

W przypadku, gdy winna brzydkim zapachom jest zapleśniała pralka, nawet po wyschnięciu ubrania mogą brzydko pachnieć. Warto więc po każdym praniu otwierać drzwiczki pralki na oścież, by nadmiar wilgoci mógł szybciej się z niej ulotnić. Nie zaszkodzi też od czasu do czasu wstawić puste pranie z dodatkiem szklanki octu.

Ręczniki mogą też brzydko pachnieć z powodu… szafy. Ten problem dotyka szczególnie ręczników, które trzyma się w szafkach lub szufladach z ograniczoną cyrkulacją powietrza.

Jeśli rzadko otwieramy dany mebel, by wyciągnąć z niego ręcznik czy pościel, to powietrze nie ma możliwości swobodnej cyrkulacji, przez co wewnątrz mebla zaczyna unosić się nieprzyjemny zapach.

Papier toaletowy – pogromca wilgoci i brzydkich zapachów

Jak możemy poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem ręczników? To proste, wystarczy włożyć do szafki rolkę papieru toaletowego. By wypełnić mebel pięknym zapachem, można też skropić rolkę ulubionym olejkiem eterycznym.

Papier toaletowy jest wykonany z waty celulozowej i jako materiał niezwykle chłonny, sprawia, że nieprzyjemne zapachy znikają tak szybko, jak się pojawiły. Doskonale radzi sobie również z wilgocią, dlatego wiele osób wkłada papier toaletowy do lodówki.

Jeśli obawiamy się, że w szafie czy szufladzie z ręcznikami panuje zbyt duża wilgotność, możemy rolkę papieru toaletowego nasączyć papką z sody oczyszczonej.

Innym sposobem jest postawienie małego talerzyka z sodą oczyszczoną np. na rolce papieru lub w innym miejscu w szafce z ręcznikami. Soda oczyszczona świetnie radzi sobie z nadmiarem wilgoci.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE