Czym czyścić kabinę prysznicową? Porady

2015-07-10 18:04 Magda Lewandowska
Akcesoria do sprzątania
Autor: Thinkstockphotos.com

Czym czyścić kabinę prysznicową? Czyszczenie zarówno kabiny jak i prysznica wymaga specjalnego podejścia, często mamy bowiem problemy z pozbyciem się uporczywego osadu z twardej wody i mydła. Kabina prysznicowa nieczyszczona regularnie może okazać się bardzo twardym orzechem do zgryzienia. Czego więc używać do mycia kabin? Kabina prysznicowa: jak czyścić?

Kabina prysznicowa pełni nie tylko funkcję praktyczną we wnętrzu; jest to też dekoracja łazienki. Utrzymana w czystości, będzie lśniła na tle aranżacji wnętrza kąpielowego. Jak dbać o prysznic? Czym umyć kabinę prysznicową?

Czytaj też: Baterie do nowoczesnej łazienki

Czym czyścić kabinę prysznicową: lepiej zapobiegać, niż leczyć

Mówiąc o czyszczeniu prysznica, warto zacząć od tego, że najlepszą drogą, aby nie czysta pozostała nie tylko kabina prysznicowa, ale cała armatura łazienkowa, jest oczyszczenie ich i wytarcie do sucha po każdej kąpieli. Pamiętajmy także o tym, że kabina prysznicowa to również sam brodzik, który również powinien zostać wyczyszczony. Nie zapomnijmy także o fragmencie ściany. Zaniedbanie tych czynności poskutkuje nieestetycznymi zaciekami ciężkimi do usunięcia czy nieefektownie prezentującą się fugą w łazience.

Sprawdź też: Remont łazienki. Wymiana fugi - krok po kroku. Poradnik Zrób to sam!

Czym czyścić kabinę prysznicową?

  •  Jak czyścić kabinę prysznicową? Do mycia szklanych ścianek kabin prysznicowych nadają się preparaty wykorzystywane do mycia szyb oraz luster. Wewnątrz, kabinę warto przetrzeć środkiem przeznaczonym specjalnie do czyszczenia kabin prysznicowych. Czasem zdarza się, że oferują lub zalecają je sami producenci armatury łazienkowej.
  • Powszechnym błędem jest stosowanie do czyszczenia kabin prysznicowych wszelkich preparatów szorujących, takich jak mleczka, pasty, czy nawet proszki do prania. Szczególnie nie są one polecane do czyszczenia baterii łazienkowych, elementów chromowanych.

Kabina prysznicowa nie powinna być też czyszczona środkami zawierającymi kwasy lub aceton, ponieważ mogą one zmatowić powierzchnie, a zniszczenia powstałe z udziałem tych środków nie podlegają naprawom gwarancyjnym.

  • Jeśli kupiliśmy kabinę ze ściankami pokrytymi specjalną powłoką, po umyciu i wytarciu dobrze jest zastosować odpowiedni preparat, który uzupełni ubytki w powłoce szkła. Taki zabieg trzeba powtarzać, co 3-6 miesięcy. Jeśli kabina prysznicowa nie ma powłoki, jej ścianki można zabezpieczyć przed zabrudzeniem impregnatem lub odżywką do szkła, które pełnią podobną funkcję jak powłoki. Profile kabiny prysznicowej dobrze jest przecierać zwilżoną gąbką lub ściereczką lekko nasączoną łagodnym środkiem. Możemy wykorzystać w tym celu chociażby płyn do mycia naczyń.

Sprawdź też: Czysta bateria: jak dbać o baterie?

Jaką kabinę prysznicową wybrać? ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ

Kabina prysznicowa, choć jedna, automatycznie zmienia wystrój całego pomieszczenia - jaka więc będzie najbardziej pasować w Twojej łazience? Dowiedz się z galerii zdjęć zamieszczonych poniżej!